Hlavní obsah
Foto: Zlín Film Festival

Zlín Film Festival dá opět šanci nadějným amatérským kapelám

Organizátoři 59. ročníku Zlín Film Festivalu nabízí opět příležitost amatérským kapelám z celé České republiky vystoupit v rámci doprovodného programu ve festivalové koncertní zóně. O tom, které kapely se na pódiu představí, rozhodne na jaře svým hlasováním veřejnost. Kapely se mohou přihlašovat už nyní.

Foto: Zlín Film Festival
Zlín Film Festival dá opět šanci nadějným amatérským kapelám

Kapely, které mají zájem zúčastnit se soutěže kapel, se mohou registrovat do soutěže na webu festivalu (kapely.zlinfest.cz), a to až do 16. prosince. Zde také od 15. ledna až do 31. března 2019 bude probíhat hlasování veřejnosti. Tři kapely s nejvyšším počtem hlasů dostanou šanci odehrát samostatný koncert během Zlín Film Festivalu ve festivalové koncertní zóně ENAPO.

„V loňském roce se v soutěži sešla pestrá skladba skupin, které hrály různé žánry od těch začínajících až po zkušené hudebníky, kteří spolu vystupovali už řadu let. A věříme, že letošní soutěž osloví i ty kapely, které třeba vloni váhaly,“ uvádí výkonná ředitelka filmového festivalu Jarmila Záhorová a dodává, že vítězné skupiny tak získají šanci stát se součástí největší kulturní akce v našem kraji a zařadit se mezi interprety zvučných jmen.

Jedna z kapel navíc získá během festivalu titul „Kapela 59. Zlín Film Festivalu“ a stane se v následujícím ročníku festivalu předkapelou jednoho ze známých hudebních interpretů vystupujícího v koncertní zóně. „Kromě toho obdrží také příspěvek pro natočení videoklipu ve výši 15 000 Kč,“ doplnila Jarmila Záhorová.

Vítězem historicky prvního ročníku soutěže kapel a nositelem titulu Kapela 58. ročníku Zlín Film Festivalu se stala kapela Spolektiv, která se při nadcházejícím ročníku objeví v rámci doprovodného programu Zlín Film Festivalu.

Další informace i pravidla soutěže najdou zájemci na kapely.zlinfest.cz.   

Zlín Film Festival – Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež je nejstarší a největší filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Jeho 59. ročník se uskuteční od 24. května do 1. června 2019. Pořadatelem festivalu je společnost FILMFEST, s.r.o.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků