Hlavní obsah
Během Svatováclavského snoubení se budou podávat především mladá vína z moravských vinic. Foto: Michaela Mitáčková

Zámek Napajedla ovládne Svatomartinské snoubení

Mladé víno, dobré jídlo, komorní koncert a zvýhodněné prohlídky pro seniory – to všechno a ještě něco navíc si užijí návštěvníci zámku Napajedla od 11. do 12. listopadu. V zámku se totiž uskuteční program, jehož některá část je věnována oslavám svátku sv. Martina.

Během Svatováclavského snoubení se budou podávat především mladá vína z moravských vinic. Foto: Michaela Mitáčková
Zámek Napajedla ovládne Svatomartinské snoubení

Svatomartinské menu, které se bude podávat 11. listopadu od 17 hodin, potěší především gurmány a milovníky mladých vín. „Menu o několika chodech se bude podávat v zámecké restauraci. Ke svatomartinským delikatesám budou moci návštěvníci ochutnat mladá vína,“ přiblížila program manažerka zámku Petra Psotková.

Jako předkrm se bude servírovat kachní paštika, dále bude připravena polévka husí kaldoun. Během hlavního jídla se lidé mohou těšit na pečenou husu s bílým zelím, knedlíkem a bramborovou plackou. Celé menu poté zakončí dezert v podobě jablkového štrůdlu se zakysanou smetanou. Menu pro jednu osobu stojí 490 korun.

O den později, tedy v sobotu 12. listopadu a také v neděli 13. listopadu, se zámek za zvýhodněné vstupné otevře především seniorům. Ti zaplatí za prohlídku historických sálů pouze 20 korun, ušetří tak 50 korun. Průvodce zájemce bude provázet zámkem každou celou hodinu od 10 do 16 hodin.

V sobotu 12. listopadu prohlídkový den vyvrcholí koncertem komorního orchestru složeného z hráčů zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů. Program nazvaný Concertino začne v 17 hodin. Pod vedením Miroslava Křivánka zahraje orchestr skladby Corelliho, Vivaldiho a Händla. Cena vstupenky na koncert je 90 korun, pro seniory 70 korun. 

Od 16.15 hodin se navíc uskuteční degustace svatomartinských vín. Od 19 hodin pak v zámecké restauraci propukne Svatomartinské snoubení. „Během tohoto večera se lidé mohou těšit na zámecké svatomartinské menu s řízenou degustací svatomartinských vín vedenou Brankem Černým. Na výběr bude z pěti druhů vín pocházejících z vinařství Bronislava Vajbara z Rakvic,“ dodala manažerka zámku Petra Psotková. Celková cena menu s řízenou degustací je 590 korun.

Na zámku nemusí lidé strávit jen den, ale nově se mohou ubytovat v zámeckých komnatách. Ty se nachází ve druhém patře zámku, v místech, kde dříve bydlela šlechta. U příležitosti svátku sv. Martina proto zámek připravil exkluzivní balíček obsahující ubytování v zámeckém apartmá na noc. Dále balíček zahrnuje: Svatomartinskou večeři s degustací, snídani v zámecké kavárně, Concertino - komorní smyčcový koncert, prohlídku zámku Napajedla, vstup na výstavu historických kočárků a vstup na driving range. Cena balíčku je 2990 korun na osobu, druhá noc je za příplatek 1000 korun.

Zájemci o menu, koncerty, balíčky s ubytováním mohou kontaktovat zámek prostřednictvím mailu psotkova@zameknapajedla.cz nebo kontaktního formuláře na webových stránkách zámku.

Zámek v Napajedlech je letos poprvé ve své historii otevřen široké veřejnosti. Kavárnu a výstavy si lidé mohou od listopadu prohlédnout každý den kromě pondělka od 10.00 do 18.00. Prohlídky historických sálů s průvodcem se konají jen o víkendech a státních svátcích. Skupiny si prohlídky mohou objednat i v jiných termínech.

Zámek pořádá spoustu akcí pro veřejnost, více informací o zámku i připravovaných akcích na www.zameknapajedla.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků