Hlavní obsah
Foto: Josef Sekyra

Žáci z Oloví na návštěvě na statku Bernard

V rámci grantového projektu Znovuobjevení dávných řemesel a tradic - cestou z minulosti do současnosti navštívila Základní škola Oloví statek Bernard. Exkurze se uskutečnila v úterý 11. prosince v dopoledních hodinách a byla velmi zajímavým zpestřením výuky.

Foto: Josef Sekyra
Žáci z Oloví na návštěvě na statku Bernard

Statek Bernard je unikátní zařízení svého druhu v Karlovarském kraji a žáci se mohli seznámit s historií řemesel a tradic přímo v autentickém prostředí jednoho z největších statků, který byl na Sokolovsku postaven v období první republiky. Statek Bernard je známý jako muzeum Poohří a nachází se zde část expozice chebského muzea s exponáty řemeslných nástrojů a předmětů běžného života z Krušnohoří a Poohří.

Prohlídka začala interaktivní přednáškou z historie statku Bernard a pokračovala prohlídkou tradiční stodoly s dobovými zemědělskými exponáty. V následující části prohlídky byli žáci seznámeni s řemeslnými dílnami a praktickými ukázkami vybraných řemesel.

Díky grantovému projektu, který je spolufinancovaný Evropskou unií a státním rozpočtem ČR, již žáci mají jasnou představu o historii a tradici řemesel v kraji. Cílem projektu je vzbudit v žácích zájem o tradiční řemesla a v neposlední řadě jim pomoci při výběru budoucího zaměstnání, neboť jak se praví ve známém pořekadle - Řemeslo má zlaté dno.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků