Hlavní obsah
Vystoupejte na Lysou horu s průvodcem Foto: Beskydské informační centrum Frýdek-Místek

Vydejte se s průvodcem na Lysou horu, Lysohorská nej dál pokračují

Chcete se dozvědět více o Lysé hoře? Zajímá vás její historie, co znamenají kříže, které potkáváte cestou či se chcete dozvědět více o budovách na jejím vrcholu?

Vystoupejte na Lysou horu s průvodcem Foto: Beskydské informační centrum Frýdek-Místek
Vydejte se s průvodcem na Lysou horu, Lysohorská nej dál pokračují

Pak právě pro vás je tu připraven seriál komentovaných výstupů na Lysou horu s názvem Lysohorská nej… aneb Co jste ještě nevěděli, které v průběhu prázdnin pořádá Beskydské informační centrum Frýdek-Místek.

Pokud jste ani jeden z prázdninových termínů zatím nestihli, máte příležitost hned v úterý 12. srpna a následně 26. srpna. Sraz účastníků je vždy v 8.30 hodin u lanového centra Opičárna v Ostravici.

Průvodce vás seznámí na celkem 7 zastaveních s historií Lysé hory, s Ondrášem - pánem Lysé hory, s jeskyněmi na Lukšinci, s pověstmi tradujícími se o Lysé hoře, přidá také vyprávění o obětech Lysé hory a poví více o stavbách nacházejícími se na samotném vrcholu Lysé hory.

Trasa je turisticky náročná, má převýšení 700 metrů a trvá 2 až 3 hodiny podle fyzických předpokladů účastníků. Odměnou za náročný výstup je však za pěkného počasí překrásný výhled na Javorníky, Jeseníky, Malou Fatru i na vzdálené tatranské štíty.

Netradiční výstup rozložený do krátkých zastávek s poutavým výkladem se tímto stává zejména pro fyzicky slabší turisty či malé děti jednodušší, příjemnější a pestřejší. Cestou bude probíhat i vědomostní soutěž, jejíž odpovědi zazní v průběhu výkladu. Na samotném vrcholu pak bude vylosován jeden výherce, který obdrží balíček věnovaný Beskydským informačním centrem.

Zájemci o výstup se mohou hlásit do pondělí 11. srpna do 12.00 hodin na tel. čísle 558 676 909 nebo na e-mailu janovska.dagmar@beskydy-info.cz.

Akce se koná pouze v případě příznivého počasí, sledujte proto webové stránky Beskydského informačního centra Frýdek-Místek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků