Hlavní obsah
V květnovém duatlonu si mohou zazávodit nejen dospělí, ale i děti. Foto: archiv Valachy tour

Velké Karlovice čeká duatlon i cyklistický závod s Jiřím Ježkem

Velké Karlovice v nadcházejících týdnech opět potěší milovníky sportovních zážitků, uskuteční se zde hned několik závodů či sportovních akcí pro celou rodinu.

V květnovém duatlonu si mohou zazávodit nejen dospělí, ale i děti. Foto: archiv Valachy tour
Velké Karlovice čeká duatlon i cyklistický závod s Jiřím Ježkem

Již na začátku května bude ve Velkých Karlovicích pokračovat seriál Valachy tour, v sobotu 6. května mohou malí i velcí sportovci poměřit síly při Valachy duatlonu. 

Popularita sportovní disciplíny kombinující běh a kolo rok od roku roste, Valachy duatlon se loni počtem 527 účastníků zapsal do České knihy rekordů jako největší akce svého druhu v republice.

„Také letos očekáváme hojnou účast, sportovní zápolení v jarní přírodě Beskyd je navíc opravdu hezký zážitek. Závodní trasa zahrnující tři kilometry běhu, 12 kilometrů na horském kole a 1,5 kilometru běhu vede okolními lesy a protíná také hřeben Vsetínských Beskyd s výhledem na krajinu,“ láká prezident Valachy tour Vladimír Sušil.

Sportovci se mohou registrovat na webu www.valachytour.cz. Při přihlášení do 24. dubna platí zvýhodněné startovné. Pro děti budou připraveny závody na kratších trasách v sedmi věkových kategoriích. Malí sportovci do 4 let mohou cyklistickou část absolvovat i na odrážedle.

„Dětí na našich závodech stále přibývá, což nás těší. Sportování dětí se snažíme podporovat i symbolickým startovným ve výši 50 korun při registraci předem. A všechny od nás dostávají v cíli perníkovou medaili jako odměnu za účast,“ dodává Vladimír Sušil.

Současně s duatlonem už na www.valachytour.cz probíhá také registrace na následující závod seriálu Bike Valachy, který se letos mimořádně nejede v sobotu, ale v nedělním termínu 18. června. Sportovci při něm budou moci poměřit síly se speciálním hostem.

„Na start se postaví i šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa Jiří Ježek, jenž se navíc zhostí role patrona a startéra dětských závodů. Těší nás, že jej uvítáme ve Velkých Karlovicích, pro mnoho dospělých i dětí je jistě příkladem,“ říká prezident Valachy tour Vladimír Sušil.

Pro ty, kteří by se chtěli zdokonalit ve vybraných sportovních disciplínách, se navíc ve Velkých Karlovicích ve spolupráci s Valachy tour chystají dva kempy.

V termínu 25. až 28. května se bude konat Běžecká škola Miloše Škorpila, uznávaného kouče a propagátora běhu.

Pro milovníky triatlonu se chystá na 13. až 16. července Triatlonový kemp s Petrem Vabrouškem. Nejlepší český Ironman a úspěšný profesionální triatlet je díky mnoha úspěchům a 25 letem zkušeností tím nejpovolanějším trenérem.

Příležitost budou mít i ti, které zajímá golf. Na Golfovém hřišti Horal se bude 21. května konat tradiční a oblíbená akce pro celou rodinu Zábavná neděle (nejen) s golfem. Návštěvníci si mohou vyzkoušet odpalování, hru na jamku, ale i další negolfové aktivity v přírodě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků