Hlavní obsah
Foto: RockOprera Praha

RockOpera Praha se v roce 2017 otevře dětskému publiku i fanouškům umění

RockOperu Praha čeká nabitá sezóna 2017. Kromě klasického repertoáru divadlo pro své fanoušky připravuje bohatý program plný hudebních vystoupení, dětských představení a interaktivních workshopů či letních zájezdů po Čechách i do zahraničí.

Foto: RockOprera Praha
RockOpera Praha se v roce 2017 otevře dětskému publiku i fanouškům umění

Pokračovat bude oblíbená Rocková akademie a nově se plánuje zahájení výstavní činnosti. 

„V prvé řadě chceme naše rockové fanoušky pozvat na vzpomínkový koncert, který proběhne 2. února od 17:30 hodin před představením Bardo Thödol. Jedná se o koncert spřátelených kapel, kde vystoupí umělci RockOpery Praha jako Viktor Dyk, Helena Kubelková a další. Vystoupení spolu s celou operou Bardo Thödol věnujeme vzpomínce na nedávno zesnulého skalního člena RockOpery Praha Rudolfa Lorbera alias Rupíka. Nutno dodat, že zakoupená vstupenka na operu platí i na uvedený koncert,“ uvedla zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest. 

K mystické opeře Bardo Thödol se váže i speciální novoroční akce 1+1, kdy fanoušci od RockOpery Praha získávají jako novoroční dárek Kupon 1+1 (k jedné zakoupené vstupence dostanou druhou zdarma). Kupon lze využít na všechny opery uváděné do konce června 2017 (na 2. února ho lze využít až od 3 kusů a více zakoupených vstupenek). Akce platí na vstupenky rezervované od 16. ledna do 2. února.

„Na sezónu 2017 máme kromě klasického repertoáru připravenu řadu dalších projektů a akcí. Jednou z nich bude premiéra hry Malý princ, která proběhne na přelomu září a října 2017. Půjde o představení pro školy a pro rodiny, se kterým se chystáme vydat i na zájezdová představení. Co se týče výjezdů, během letních prázdnin nás čeká polské turné, v rámci nějž se představíme s průřezem všech našich oper. A v neposlední řadě nás v létě čeká i tradiční zastávka v Českém Šternberku, kde se pravidelně objevujeme jako hosté jedinečného festivalu River Fest,“ informovala Pavla Forest.  

Zajímavou novinkou v programu RockOpery Praha budou výstavy a s ní spojený prodej uměleckých děl. Výstavnickou činnost divadlo zahájí v dubnu. Na jaře rovněž odstartují i nové prohlídky pro školy spojené s interaktivními workshopy.

Těšit se mohou i hudební fanoušci. Na podzim se totiž v prostorách divadla odehraje koncert kapely Wardruna (autoři hudby k seriálu Vikingové) a rovněž v průběhu roku vyjde sólové album Pavly Forest.

Pokračovat bude i Rocková akademie, která svůj provoz zahájila vloni na podzim. Pořádané kurzy budou opět zaměřené na oblast hudby, fyzického herectví a výtvarného umění pod vedením Pavly Forest, Salviho Salvatore a Iriny Andreevy. Zúčastnit se mohou jak profesionálové, tak laická veřejnost. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků