Hlavní obsah
Slavnostní otevření hřiště Foto: archiv radnice

Radnice 13 chce seniory přitáhnout na pétanque

Pétanque je zejména mezi francouzskými seniory velmi rozšířená zábava. Vypadá jednoduše, ale ovládnout techniku i taktiku vyžaduje trénink. Týmy se u skleničky dobrého vína nebo moštu dokáží vyhecovat doběla, umění hodu je prestižní záležitostí. Radnice Prahy 13 doufá, že přitáhne i naše seniory.

Slavnostní otevření hřiště Foto: archiv radnice
Radnice 13 chce seniory přitáhnout na pétanque

Středisko sociálních služeb Prahy 13 (Trávníčkova 1746) má od 10. září hřiště na pétanque, které splňuje oficiální parametry pro tuto hru. Provoz hřiště a dvou nových cvičebních prvků zahájil starosta Prahy 13 David Vodrážka spolu se svými zástupci Alešem Marečkem a Davidem Zeleným, ředitelem střediska Jiřím Maškem, Helenou Dvořákovou ze společnosti Colmex (instalace strojů) a Radomírem Ptáčkem z firmy Zkrat, která budovala hřiště.

Na cvičební stroje přispěla částkou 31 tisíc korun Nadace správného životního stylu, zbývajících 50 tisíc korun uhradila MČ Praha 13, která financovala i vybudování hřiště na pétanque za 75 tisíc korun. Sportovní areál se třemi cvičebními prvky byl na zahradě střediska otevřen již v červnu 2012.

"Nyní přibyly další dva cvičební stroje, které seniorům nabídnou nové možnosti cvičení - procvičování chůze a uvolnění svalů pasu a zad. Hned po slavnostním otevření hřiště byl zahájen první otevřený turnaj v pétanque O pohár starosty Prahy 13, kterého se zúčastnilo 12 tříčlenných seniorských týmů,” informoval mluvčí radnice Samuel Truschka.  

Pro větší rozšíření a propagaci tohoto sportu mezi seniory připravilo Středisko sociálních služeb Prahy 13 ve spolupráci s občanským sdružením Pétanque tréninky s profesionálním trenérem, které se uskuteční v areálu střediska 17. září a 1. října vždy od 14.30 hodin,” dodal Samuel Truschka.  

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků