Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný

Pytlák zastřelil na Berounsku jelena dvanácteráka v době hájení

Škodnou v revíru mají v honitbě mysliveckého sdružení Bzová na Berounsku. Zatím neznámý, snad brzy dopadený pytlák, tam v době od 16.00 hodin dne 25. ledna do 8.30 hodin následujícího dne zastřelil statného jelena. Zvěř skolil na poli v místech zvaných Na Rošovce.

ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný
Pytlák zastřelil na Berounsku jelena dvanácteráka v době hájení

Někdo ho zřejmě vyrušil, skolený jelen zůstal ležet na místě. S tělem nebylo manipulováno, střelec se k němu nepřiblížil.

„Pytlák jelena zastřelil v době jeho hájení (doba lovu jelena lesního je od 1. 8. do 15. 1. dle vyhlášky č. 245/2002 Sb. MZ). Jednalo se o jelena dvanácteráka, odhadem ve věku 6 let, jeho chovná hodnota byla vyčíslena na částku 60 000 Kč. Pachateli za trestný čin pytláctví v době hájení hrozí v případě odsouzení až pětiletý trest odnětí svobody," informovala mluvčí Policie ČR Beroun Marcela Pučelíková.

Policisté žádají kohokoliv, kdo by svými poznatky mohl přispět k identifikaci neznámého pytláka, nebo měl informace, které by pomohly při vyšetřování případu, aby je kontaktovali na telefonním čísle 606 665 995.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků