Hlavní obsah
Foto: Dialog Jessenius

PragueONCO nabídne i pacientský seminář pro onkologické pacienty

Už podesáté se koná onkologické kolokvium PragueONCO. Součástí programu je i letos pacientský seminář, který organizuje Dialog Jessenius. Zahrnuje 9 přednášek, na nichž vystoupí odborníci, ale i badmintonista Koukal či bloggerka Schillerová. Pacientská sekce pro veřejnost bude přístupná 23. ledna od 14 hodin.

Foto: Dialog Jessenius
PragueONCO nabídne i pacientský seminář pro onkologické pacienty

Lékaři a sestry různých oborů společně proti zhoubným nádorům - tak zní téma letošního ročníku kolokvia PragueONCO. Organizace jeho pacientské sekce se ujala společnost Dialog Jessenius a připravila odpoledne nabité zajímavými přednáškami s tématy, která mohou zaujmout a pomoci onkologickým pacientům i jejich nejbližšímu okolí.

„Témata se i letos budou dotýkat významu aktivního přístupu pacienta, nové organizace onkologické péče, možností léčby nádorových onemocnění, ale třeba i důležitosti správného stravování,“ uvedla Michaela Tůmová, ředitelka o. p. s. Dialog Jessenius. Jedna z přednášek se zaměří také na možnosti dlouhodobé péče o onkologicky nemocného blízkého a mluvit se bude také o negativních účincích onkologické léčby či o biosimilární léčbě v onkologii. 

Pacientský seminář zahájí Petr Koukal, český olympionik, který podstoupil léčbu rakoviny varlat a v současnosti vede nadační fond a také projekt STK pro chlapy. Kromě něj se na semináři představí i další projekty a pacientské organizace, které pomáhají v boji s nevyléčitelnou nemocí.

PragueONCO se koná v Clarion Congress Hotelu v Praze, přednášky pacientské sekce probíhají 23. ledna od 14:00 do 18:25 hodin.

Další informace najdete na www.dialog-jessenius.cz/ a pragueonco.cz

DIALOG JESSENIUS o.p.s. vznikla v roce 2009 s cílem rozšířit informovanost široké veřejnosti o závažných onemocněních, jejich průběhu a léčbě a tím zlepšit komunikaci mezi zdravotníky a pacienty i mezi pacienty a rodinnými příslušníky.

K hlavním projektům patří Centrum informací onkologického pacienta při Onkologické klinice FN Motol a publikace edukativních DVD pod souhrnným názvem Průvodci onemocněním, které mají pomoci pacientům s onkologickým onemocněním překonávat těžkou životní situaci a připravit je na to, co je při léčbě čeká. Kampaň Ruce na prsa se zaměřuje na osvětu časné diagnostiky rakoviny prsu a aktivity pod názvem Hlidej.se zaměřenými na prevenci a motivaci veřejnosti k zodpovědnému přístupu k vlastnímu zdraví a životu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků