Hlavní obsah
Vozidlo, které podlehlo žhářskému útoku. Foto: Policie ČR

Policie dopadla sériového žháře, způsobil škodu za 2,5 miliónu korun

Pražští kriminalisté v těchto dnech dopadli sériového žháře, který má na svědomí minimálně 25 požárů. Úmyslnými požáry způsobil škodu v celkové hodnotě 2,5 miliónu korun.

Vozidlo, které podlehlo žhářskému útoku. Foto: Policie ČR
Policie dopadla sériového žháře, způsobil škodu za 2,5 miliónu korun

Žhář se specializoval na automobily, které většinou na Jižním městě zapaloval. Kriminalisté již dlouho věděli, že pátrají po stejném pachateli, a čekali, až udělá nějakou zásadní chybu, po níž by se mu dostali na stopu.

Dvaadvacetiletý mladík zapaloval vozidla ve večerních hodinách. V srpnu letošního roku nepohrdnul ani zapálením matrací na chodbě panelového domu v ulici V Jezírkách. Oheň posléze poškodil elektroinstalaci a vybavení domu.

„Svým jednáním tehdy pachatel přímo ohrozil obyvatele domu, kteří museli být evakuováni. Čtyři nájemníci skončili kvůli zdravotním komplikacím v rukou lékařů,“ sdělila mluvčí policie Andrea Zoulová.

Hra s ohněm se nakonec stala osudnou zapálením automobilu na konci listopadu, kdy ho hlídka policie chytila přímo na místě činu. Žhář se později doznal k celkem 51 případům, které sahaly až do roku 2003 a 2004. Jejich prokazováním se budou kriminalisté v následujících týdnech zabývat.

Skončil v léčebně

Mladého muže obvinil vyšetřovatel z trestného činu poškození cizí věci a obecného ohrožení. I když vyšetřovatel navrhl soudci uvalení vazby, Obvodní soud v Praze 4 muži nařídil ústavní léčbu v psychiatrické léčebně.

„Orgány činné v trestním řízení tak nyní čekají na vypracování příslušných znaleckých posudků, v nichž se odborníci budou věnovat zejména otázkou příčetnosti pachatele. V případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody v rozmezí od tří do osmi let,“ uzavřela mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků