Hlavní obsah
Foto: www.plzen.eu

Plzeň podpoří fotbalisty, hokejisty a házenkáře. Podepsala s nimi smlouvy

V pondělí 25. května podepsalo město Plzeň se zástupci hokejistů, fotbalistů a házenkářů smlouvu o dotační podpoře ve výši 7,5 milionu korun. Finanční částkou podpoří město mládež těchto sportovních odvětví a také pomůže sanovat ztrátu HC Plzeň 1929.

Foto: www.plzen.eu
Plzeň podpoří fotbalisty, hokejisty a házenkáře. Podepsala s nimi smlouvy

Podpora je součástí takzvané Plzeňské protikoronavirové dvanáctky, souboru 12 opatření, jimiž se město snaží pomoci občanům, podnikatelům, sportovním, kulturním a dalším subjektům, jež se dostávají do problémů v souvislosti s koronavirovou krizí. Finanční podporu schválili zastupitelé města 11. května.

Za město Plzeň podepsal smlouvy o poskytnutí dotace se sportovními kluby první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký, do jehož gesce náleží oblast sportu, za Viktorii Plzeň – fotbal, z. s. předseda výboru Petr Žitek a člen výboru Jaromír Hamouz, za HC Plzeň 1929 a Hockey Club Plzeň 1929 Martin Straka a za Talent Plzeň při Bolevecké základní škole předseda spolku Pavel Drobil a tajemník spolku Tomáš Černý.

„Nechceme nechat nikoho v našem městě v existenčních potížích, snažíme se maximálně mírnit dopady koronavirové krize. Jednotlivá opatření postupně naplňujeme. Našim cílem je zachovat v Plzni život jako před koronavirovou krizí. Proto považujeme za stěžejní podpořit i sportovní kluby, zejména jejich mládežnické týmy. Především si přejeme zachovat úspěšného sportovního ducha v Plzni,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa.

„Částkou čtyř a půl milionu korun podpoříme mírnění dopadů koronavirové krize v našem mládežnickém sportu. Po dvou milionech korun obdrží mladí hokejisté a fotbalisté z klubů Hockey Club Plzeň 1929 a Viktoria Plzeň. Půl milionu je určeno mladým házenkářům z klubu Talent Plzeň při Bolevecké základní škole,“ řekl první náměstek primátora Roman Zarzycký.

„Zároveň jsme dnes podepsali s extraligovým hokejovým klubem HC Plzeň 1929 smlouvu o dotaci na částku ve výši tři miliony korun. Klub utrpěl finanční ztráty z důvodu předčasného ukončení nejvyšší soutěže kvůli pandemii koronaviru. Plzeňský hokejový klub, který si vedl velmi dobře a kvalifikoval se do vyřazovacích bojů české nejvyšší hokejové soutěže, však už nemohl playoff odehrát. Tím utrpěl mnohamilionové finanční ztráty," dodal.

Hockey Club Plzeň 1929 využije finanční podporu od města na provoz, opravu a údržbu sportovního areálu a na zajištění činnosti mládežnických kategorií.

Viktoria Plzeň – fotbal finance použije k zajištění kontinuálního tréninkového procesu mládežnických družstev včetně rekondičních a rehabilitačních služeb a sportovního vybavení, na provozní náklady a energie nutné pro zajištění provozu budov a zařízení, zajištění provozu a oprav tréninkových ploch a sportovišť. Viktoria Plzeň trénuje ve svém spolku bezmála 500 dětí ve věkových kategoriích od 5 do 19 let.

Talent Plzeň při Bolevecké základní škole finance využije například k spolufinancování úhrad nájemného, odměn trenérů, společných kempů

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků