Hlavní obsah
Foto: Dialog Jessenius

Osobnosti pokřtily edukativní DVD pro onkologické pacientky

Film, který má pomoci ženám v boji s těžkým onemocněním, představil v pondělí Dialog Jessenius v Praze společně s jeho kmotry - předsedkyní Poslanecké sněmovny Miroslavou Němcovou, primátorem Bohuslavem Svobodou, onkogynekologem Davidem Cibulou, onkoložkou Petrou Tesařovou a herečkou Ivou Kubelkovou.

Foto: Dialog Jessenius
Osobnosti pokřtily edukativní DVD pro onkologické pacientky

U českých žen se ve srovnání s ostatními zeměmi Evropské unie objevuje výskyt zhoubných nádoru reprodukčních orgánů velmi často. Navíc se jejich počet  rok od roku neustále zvyšuje. Také proto se Dialog Jessenius rozhodl druhý ze svých edukačních filmů zaměřit právě na problematiku onkologických onemocnění ženských pohlavních orgánů.

Společně s předními českými odborníky v oblasti onkologie vznikl film, který má usnadnit pacientce boj s nemocí prostřednictvím dostatečného množství informací o tom, co jí při léčbě čeká.

„K tomu, aby ženy dokázaly zvládnout obtížnou situaci po vyřčení nepříznivé diagnózy, potřebují dostatek informací,“ říká onkoložka a spoluzakladatelka Dialogu Jessenius doc. Petra Tesařová. “Prostřednictvím našeho DVD získají pacientky všechny důležité informace, které jim pomohou chorobu zvládnout, a to nejen od odborníků, ale především od žen, které zažily nemoc na vlastní kůži a úspěšně ji přežily," dodala.

Film Nejčastější gynekologické malignity je po filmu Karcinom prsu již druhým v řadě ze série edukativních filmových Průvodců. Filmy na DVD získají pacienti zdarma na specializovaných pracovištích nebo v pacientských organizacích. Současně si je mohou volně stáhnout na webových stránkách www.dialog-jessenius.cz. Společným mottem projektu Průvodci onemocněním pro onkologické pacienty je věta: „Vědět je klíč.“

Film natočila režisérka Tereza Reichová podle scénáře, na němž se podíleli Prof. MUDr. David Cibula, CSc. a Doc. MUDr. Petra Tesařová, Ph.D ve spolupráci s dalšími předními českými odborníky. Vznikl za přispění zdravotnických zařízení onkologických pracovišť a pacientských organizací po celé ČR. Film byl vytvořen díky podpoře České zbrojovky a dalších mecenášů.  

Dialog Jessenius

Obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius vznikla v roce 2009 s cílem rozšířit informovanost široké veřejnosti o závažných onemocněních a rizikovém chování ve společnosti, a svou aktivitou přispět ke zlepšení komunikace, a to jak mezi zdravotníky, pacienty a rodinnými příslušníky, tak mezi žáky, učiteli, vedením škol i jejich zřizovateli. K hlavním projektům společnosti Dialog Jessenius patří série edukativních filmů pod souhrnným názvem Průvodci onemocněním. Dále Dialog Jessenius připravuje osvětové kampaně Ruku na srdce a Ruce na prsa. V rámci projektu zaměřeného na prevenci rizikového chování Můžu ti pomoct? provozuje Dialog Jessenius již třetím rokem volnočasové aktivity středoškoláků pod názvem Studentské akademie (www.studentska-akademie.cz)  

Více informací o aktivitách i jednotlivých projektech nadace Dialog Jessenius na www.dialog-jessenius.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků