Hlavní obsah
Funny Girl v Ostravě. Z veřejné generálky 3.12.2014. Martina Šnytová. Foto: Josef Zajíc

Muzikál Funny Girl má dnes premiéru v Divadle Jiřího Myrona

Světový muzikál Funny Girl se od čtvrtka 4. prosince zabydlí v Ostravě. A hned ve hvězdném obsazení. Fanny Briceovou hrají Monika Absolonová a Martina Šnytová. V roli Nicka Arnsteina se představí Lukáš Vlček a Lumír Olšovský, ten rovněž jako režisér.

Funny Girl v Ostravě. Z veřejné generálky 3.12.2014. Martina Šnytová. Foto: Josef Zajíc
Muzikál Funny Girl má dnes premiéru v Divadle Jiřího Myrona

Libreto muzikálu Funny Girl napsala Isobel Lennard (1915-1971) a texty písní Bob Merrill (1921-1998). Hudbu napsal Jule Styne (1905-1994). Muzikál byl poprvé uveden na Broadwayi v roce 1964 a podle něj byla natočena filmová verze v roce 1968.

Na repertoáru Národního divadla moravskoslezského se americký muzikál objeví poprvé v režii zkušeného Lumíra Olšovského, který do hlavní ženské role Fanny Briceové obsadil  Moniku Absolonovou a Martinu Šnytovou, která se ve středu 3. prosince představila na druhé veřejné generálce.

Muzikál Funny Girl je inspirován skutečným životním příběhem jedné z největších amerických hvězd první poloviny 20. století Fanny Briceové (1881-1951). „Z nepříliš půvabné dívky, jejímuž talentu zpočátku nikdo nevěřil, se během několika let stala díky komediálnímu nadání, mimořádné píli a cílevědomosti opravdová hvězda šoubyznysu,” přiblížil muzikál na besedě o inscenaci v Knihcentru Ostrava dramaturg Pavel Bár. „V soukromí však tolik štěstí neměla. Byla celkem třikrát vdaná a třikrát rozvedená. Briceová však přesto bavila diváky i v těch nejkrutějších chvílích svého života,” dodal Bár.

Režisér Lumír Olšovský doplnil: „Právě na hlavní představitelku klade muzikál mimořádné nároky - musí totiž bravurně herecky, pěvecky i tanečně zvládat náročná revuální a komediální čísla a kromě nich i emotivně zahrát niterné konflikty osobního života populární umělkyně. Obě představitelky ostravské inscenace to zvládají.”

V inscenaci vystoupí zhruba padesát umělců. Kromě jmenovaných hlavních představitelů se diváci mohou těšit na Ondřeje Bábora, Romana Haroka, Zdenku Babrajovou, Zdenku Mervovou, Marcela Školouta, Pavla Lišku, Libora Olma, Petera Svetlika.

Hudební nastudování: Jakub Žídek. Choreografie: Lucie Holánková. Scéna: Šimon Caban. Kostýmy: Kateřina Bláhová.

Ve středu v 17 hodin se umělci opět sešli v ostravském Knihcentru, aby pobesedovali s návštěvníky těsně před premiérou, která se uskuteční ve čtvrtek 4. prosince v 18.30 hodin v Divadle Jiřího Myrona a v sobotu 6. prosince v 18,30 rovněž v Divadle Jiřího Myrona.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků