Hlavní obsah
Foto: Vratislav Konečný

Muž na dně je předlohou televizního krimiseriálu Vraždy v kruhu

Kriminální román Ivy Procházkové je předehrou seriálu Vraždy v kruhu s Ivanem Trojanem, Richardem Krajčem a Hanou Vagnerovou v hlavních rolích, jehož vysílání chystá Česká televize od ledna 2015. Je vždy zajímavé konfrontovat na obrazovce postavy a děj, o kterých si nejdříve přečtete.

Foto: Vratislav Konečný
Muž na dně je předlohou televizního krimiseriálu Vraždy v kruhu

Hana Vagnerová zazářila v krimiserálu Expozitura, s Ivanem Trojanem se setkáváme ve filmech ve všech možných rolích, kdyby vám jeho tvář na okamžik vypadla, stačí se podívat na nějakou z reklam jistého telefonního operátora. Krajčo také není žádným nováčkem, takže nás nčeká maraton známých tváří.

Literární předlohu seriálu Vraždy v kruhu vydalo Nakladatelství Paseka.

Nejen kriminálka, také psychosonda

Kolik motivů může mít jedna vražda? Kolem mrtvého z jezera se vynoří plejáda svérázných osob: od pěstitele konopí přes renomovaného architekta, promiskuitního policistu až po tajemnou Kubánku. S neortodoxním kriminalistou Holinou se budeme prodírat labyrintem vyšetřování a přitom nahlédneme hluboko do životů propojených pletivem silných emocí a rozporuplných činů.

V románu poznáváme hrdiny s časovým předstihem dvou let, sledujeme začátky jejich vztahů, jsme u samých kořenů jejich pozdějších „televizních“ osudů.

Je to poctivá detektivka z českého, tudíž známého prostředí, po záplavě ne vždy kvalitních, zato stále vychvalovaných severských duševní osvěžení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků