Hlavní obsah
Energická zpěvačka a houslistka Jitka Šuranská vystoupí ve Vsetíně sólo Foto: Foto archiv Jitky Šuranské

Letní scéna Pod Smrky ve Vsetíně tentokrát s Jitkou Šuranskou

Dalším hudebním hostem vsetínského léta u malé terasy Domu kultury bude Jitka Šuranská, houslistka a zpěvačka, která vystoupí sólo v pátek 5. srpna v 19.00 hodin.

Energická zpěvačka a houslistka Jitka Šuranská vystoupí ve Vsetíně sólo Foto: Foto archiv Jitky Šuranské
Letní scéna Pod Smrky ve Vsetíně tentokrát s Jitkou Šuranskou

Jitka Šuranská vyrostla obklopena folklorem rodného Kudlova a moravského Slovácka. Vystudovala hru na housle a tak se ruku v ruce dodnes věnuje také hudbě klasické jako členka Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně.

Deset let v Cimbálové muzice Stanislava Gabriela vedlo Jitku k ukotvení v tradičním stylu domácího regionu. Naopak setkáním s Jiřím Plockem, bořitelem hranic mezi hudebními žánry, se jí otevřely brány zcela nového světa. Světa world music. Jejich společné album Písňobraní bylo v roce 2005 oceněno českou hudební cenou Anděl.

V roce 2012 začala Jitka s Loop Station hrát a zpívat sólově. Následovala spolupráce se slovenským triem Pacora, producentem Stano Palúchem a v roce 2013 první sólové album zpěvačky a názvem Nězachoď slunečko, které bylo opět oceněno českou hudební cenou Anděl.

V roce 2014 se začal naplňovat zpěvačce sen o vlastní kapele. Setkáním s mandolínistou Martinem Krajíčkem a kontrabasistou Marianem Friedlem a tak vzniklo Jitka Šuranská Trio.

Svá sólová vystoupení s looperem Jitka popisuje následovně. „Sama si postupně do smyček nahrávám celou hudeckou kapelu, zpívám a hraju do ní sóla. I přesto však zůstávám velmi tradiční. Je ve mně starý hudec, který uměl sám s houslemi bavit hospodu a který, jak šel od vesnice k vesnici, vyprávěl písněmi příběhy. Změnilo se pouze to, že si teď kapelu nosím na zádech.“

Koncert se v případě nepříznivého počasí uskuteční v Restauraci DK. Vstupné dobrovolné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků