Hlavní obsah
Foto: Promo Bad Karma Boy

Hudební špička slovenské alternativní scény Bad Karma Boy se představí ve Vsetíně

Ve čtvrtek 29. března zamíří slovenští Bad Karma Boy v rámci svého česko-slovenského tour na Vsetín do malého sálu domu kultury, kde od 20.00 hodin představí své poslední album, které sbírá u hudebních kritiků jednu nominaci za druhou.

Foto: Promo Bad Karma Boy
Hudební špička slovenské alternativní scény Bad Karma Boy se představí ve Vsetíně

Skupinu Bad Karma Boy založil v roce 2012 producent a kytarista známé slovenské kapely Para Juraj Marikovič spolu s Adelou Tihlárikovou (klávesy, zpěv) a Romanem Laukem (bicí). Již na debutovém albu s názvem Bad Karma Boy (2013) se v jejich tvorbě projevila skladatelská a aranžerská originalita, se kterou v sobě dokázali umně skloubit jemně psychedelický zvuk a experimentátorství s přímočarým slovenským písničkářstvím a citem pro melodii.

Svůj talent Bad Karma Boy plně rozvinuli na druhém studiovém albu Údolia a kopce (2014), které svým hitovým potenciálem ale zároveň osobitou atmosférou, prací s vokály potvrdilo, že jde o opravdu vyzrálé hudební dílo.

V roce 2017 Bad Karma Boy nahráli v pořadí již třetí album Prekrásny nový svet, jež vydalo, stejně jako obě předešlá alba, přední slovenské hudební vydavatelství Slnko records, zaměřené na slovenskou alternativu. Díky spolupráci s producentem Pištou Královičem (nvmeri, FVLCRVM) se Bad Karma Boy posouvají k celkově elektroničtějšímu zvuku a také objevují pěvecký a skladatelský potenciál klávesistky Adély Tihlárikovej.

Potvrzením toho, že hudební vývoj jedné z nejzajímavějších slovenských kapel jde správným směrem, byly i letošní nominace na album roku, singl roku a ocenění kritiků v rámci Radiohead Awards 2017.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků