Hlavní obsah
Díky podpoře kraje zdravotní sestry studují přímo v Karlových Varech. Foto: KÚ Karlovarského kraje

Díky podpoře kraje zdravotní sestry studují bakalářský obor přímo v Karlových Varech

Fakulta zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni otevřela na Střední zdravotnické škole a vyšší odborné škole zdravotnické Karlovy Vary výukové místo pro kombinovanou formu bakalářského studia v oboru Všeobecná sestra.

Díky podpoře kraje zdravotní sestry studují přímo v Karlových Varech. Foto: KÚ Karlovarského kraje
Díky podpoře kraje zdravotní sestry studují bakalářský obor přímo v Karlových Varech

Zdravotní sestry tak již nemusí složitě dojíždět za studiem, ale mohou si doplnit potřebné vysokoškolské vzdělání rovnou v našem regionu. Do prvního ročníku jich nastoupilo celkem pětadvacet. 

„Jsem rád, že se nám v poměrně krátkém čase podařilo dojednat otevření výukového místa v Karlových Varech. Poprvé jsme se s paní děkankou potkali v únoru letošního roku a od září zde už běží výuka. Zdravotní sestřičky vykonávají velmi náročnou a zodpovědnou práci a proto jsme jim chtěli alespoň touto cestou usnadnit již tak komplikované povinné vzdělávání. Na pokrytí výdajů souvisejících se zajištěním výuky v zimním semestru uvolnil Karlovarský kraj ze svého rozpočtu 835 tisíc korun. Od ledna příštího roku už bude studium financováno z rozpočtu univerzity,” uvedl krajský radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš. 

Zájem o nabízený studijní obor byl veliký. „Ke studiu se přihlásilo celkem padesát jedna uchazečů a do prvního ročníku jsme jich přijali pětadvacet. Studentky mají za sebou řádný zápis ke studiu, první výuku a v polovině listopadu je čeká slavnostní imatrikulace,” upřesnila děkanka Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni Ilona Mauritzová. 

Vzdělávání je koncipováno do bloků. Studentky jich za semestr absolvují dohromady šest, přičemž čtyři v Karlových Varech a dva v Plzni. Výuka probíhá vždy od pátku do neděle a zajištují ji špičkoví odborníci z Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni. Mezi vyučovanými předměty v zimním semestru nechybí anatomie, biofyzika, ošetřovatelství, první pomoc nebo například specifika komunikace s nemocným. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků