Hlavní obsah
Turnaj ve šprtci, kategorie ČP Expres, 19. 6. 2019, 3. ZŠ Komenského, Žďár nad Sázavou Foto: Tomáš Vítámvás

Děti ze 3. ZŠ Komenského ve Žďáru nad Sázavou hrály stolní hokej

Ve středu 19. června uspořádalo Regionální sdružení mládeže pro stolní hokej a stolní kopanou Vysočina ve spolupráci s 3. ZŠ Komenského ve Žďáru nad Sázavou turnaj Českého poháru ve stolním hokeji-šprtci.

Turnaj ve šprtci, kategorie ČP Expres, 19. 6. 2019, 3. ZŠ Komenského, Žďár nad Sázavou Foto: Tomáš Vítámvás
Děti ze 3. ZŠ Komenského ve Žďáru nad Sázavou hrály stolní hokej

Turnaje se účastnilo celkem 12 dětí prvního stupně základní školy, pro které to bylo zároveň finále jejich půlročního snažení. Během uplynulých měsíců trénovaly v rámci školní družiny, aby mohli bojovat o titul nejlepšího hráče školy ve šprtci. O tento titul se na 3. ZŠ Komenského hraje již téměř 20 let.

V tomto školním roce vše odstartovalo březnovou ukázkou, které se účastnily děti ze všech tříd školní družiny. Bylo jich téměř šedesát. Každý tak měl možnost si hru vyzkoušet a dozvědět se něco o pravidlech této hry.

V květnu se již hrálo naostro. Děti byly rozděleny do tří skupin, kde se utkaly systémem každý s každým. O pořadí pak rozhodovalo právě lepší umístění ve skupinách.

19. června se hrálo švýcarským systémem, který proti sobě staví hráče se stejným bodovým ziskem. Děti ze 3. ZŠ Komenského se tak spravedlivým systémem utkaly o titul nejlepšího hráče školy. Zároveň byl tento turnaj oficiálně vyhlášen jako turnaj Českého poháru, kategorie Expres. Proto byly připraveny také ceny pro tři nejlepší hráče dne.

Uspořádání turnaje podpořilo ze svých grantů město Žďár nad Sázavou.

Výsledky: 1. Jakub Dostál, 2. Adam Ptáček, 3. Martin Sláma

Vítězem Školního poháru pro rok 2019 se stal Adam Ptáček

Další informace naleznete na webových stránkách: https://stolni-hokej0.webnode.cz/ nebo na http://bhlzdar.billiardhockey.cz/ případně na http://www.billiard-hockey.cz/

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků