Hlavní obsah
Kaple v parku Rochus v Uherském Hradišti Foto: Archiv CCRVM

Cyrilometodějské putování Slováckem s účastí odborníků

Seznámit se s historickým odkazem cyrilometodějského období, poznat archeologická naleziště z období Velké Moravy a řadu dalších zajímavých míst umožní Cyrilometodějské putování po Slovácku, které v sobotu 24. září povede z Uherského Hradiště do Velehradu.

Kaple v parku Rochus v Uherském Hradišti Foto: Archiv CCRVM
Cyrilometodějské putování Slováckem s účastí odborníků

Pro zájemce je připravena 10 kilometrů dlouhá vycházka vedoucí z Výšiny sv. Metoděje v Uherském Hradišti přes Staré Město do Velehradu. Na trase je připraveno několik zastavení s odborným komentářem archeologů a muzejních odborníků.

Každý z účastníků obdrží na startu či zastávkách poutnický pas, který v průběhu putování umožní čerpat řadu výhod zejména při vstupech do muzejních expozic. Kdo si netroufne na celou trasu, může se přidat či skupinu opustit na jednotlivých zastaveních.

Na Výšině sv. Metoděje se zájemci shromáždí v 9 hodin. V 10 hodin je čeká zastávka v Centru Slovácké archeologie v Uherském Hradišti, v 11 hodin zajímavý výklad u kostela Sv. Michaela Archanděla, jehož historie spadá až do velkomoravské doby. V pravé poledne je možné se ke skupině přidat ve Starém Městě u Památníku Velké Moravy.

Odtud bude trasa pokračovat po historické Poutní cestě růžence do Velehradu. Zde je pro účastníky připraven doprovodný program ve velehradském poutním areálu a jeho okolí. Držitelé poutních pasů budou mít možnost navštívit  například výstavu ve Velehradském domě sv. Cyrila a Metoděje, či nedaleký Archeoskanzen v Modré.  

Putování z Výšiny sv. Metoděje v Uherském Hradišti-Sadech přes Staré Město na Velehrad pořádá neziskové sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje ve spolupráci s Regionem Slovácko, Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy, Slováckým muzeem, Moravským zemským muzeem, Římskokatolickou farností Velehrad a dalšími partnery.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků