Vítězství v pěti disciplínách vyneslo Komárkovi mimo celkové vítězství i tituly nejlepšího závodníka v disciplínách s pilou (Sawman) a nejlepšího závodníka v disciplínách se sekerou (Axeman). V jediné nevyhrané disciplíně mu byl přemožitelem celkově druhý závodník v pořadí, obhájce titulu Martin Roušal. Třetí místo obsadil vítěz několika letošních kvalifikačních závodů Jan Holub.

Trojice nejlepších - zleva Martin Roušal, mistr republiky Martin Komárek a Jan Holub

Trojice nejlepších – zleva Martin Roušal, mistr republiky Martin Komárek a Jan Holub

FOTO: archiv soutěže

Martin Komárek se jako mistr České republiky nominoval do závodu mistrovství světa jednotlivců, který proběhne 12. listopadu v německém Stuttgartu. Liberecké náměstí se i přes nepřízeň počasí zaplnilo diváky, kteří závodníky povzbuzovali a vytvářeli skvělou atmosféru celé soutěže.

Na pohled nebezpečné

A jak by také ne, když bylo mistrovství na pohled vskutku atraktivní. Hned první disciplínou byl tzv. Underhand Chop, při níž musí závodníci přeseknout kmen, na kterém sami stojí. Ač disciplína vypadá velmi nebezpečně, je to jedna z prvních, kterou se začínající sportovci v oblasti sportovního dřevorubectví učí. A nastavenou laťku už šampionát udržel.

„Minulé mistrovství se konalo v roce 2014 ve skiareálu pod Ještědem. Jsme rádi, že jsme republikové finále netradičního dřevorubeckého sportu mohli tento rok umístit na naše krásné náměstí přímo v centru města. Dřevorubecká soutěž je, nejen díky profesionální organizaci, na pohled velice zajímavá a napínavá,“ uvedl  primátor Liberce Tibor Batthyány.