Hlavní obsah
Jaroslav Dušek jako ředitel gymnázia Foto: Nedori

Ztraceni v jeskyni. Chystaný český film má být dobrodružný i psychologický

Film Kam motýli nelétají připravuje režisér Roman Němec s dramaturgem Martinem Bezouškou. Jeho hrdinové uvíznou v jeskynním komplexu plném spletitých chodeb, dómů, strmých propastí a vody.

Jaroslav Dušek jako ředitel gymnázia Foto: Nedori
Ztraceni v jeskyni. Chystaný český film má být dobrodružný i psychologický

Na filmu spolupracují se Správou jeskyní České republiky a se speleology. Podle režiséra nepůjde „jen o exkurzi do podzemí, ale i do lidské duše.“

„Hlavním hrdinou dramatu je student Daniel (Daniel Krejčík), který žije odevzdaně svému osudu s věčně rozhádanými rodiči (Klára Melíšková a Martin Myšička). Bude mu devatenáct a to poslední, čím by teď chtěl trávit svůj čas, je příprava na blížící se maturitu, což nelibě nesou nejen jeho rodiče, ale i učitelé (Jiří Vojta, Simona Babčáková) a ředitel gymnázia (Jaroslav Dušek). Všechno se dramaticky změní ve chvíli, kdy na školním výletě Daniel zmizí,“ popsali tvůrci.

Film Kam motýli nelétají se odehrává v jeskyni.

Foto: Nedori

„Příběh jsme zasadili do jakéhosi paralelního světa. Světa, ve kterém spolu uvíznou dvě velmi vyhraněné postavy – samotářský rebel Daniel a jeho mladý učitel Adam. Ti během svého neplánovaného dobrodružství získávají zcela novou, místy extrémní zkušenost. Brzy zjišťují, že všechna pravidla, konvence, spory a problémy pozemského světa zcela pozbyly funkcionality a smyslu. A chtějí-li najít cestu ven, budou muset nejprve najít cestu jeden k druhému,“ uvedl Němec.

Film pořádá do konce března sbírku na crowdfundingovém serveru HitHit.cz, kde je pro přispěvatele přichystaná řada odměn.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků