Hlavní obsah

U2 představí novou píseň, má přinést milióny na boj proti AIDS

Skupina U2 představí v únoru Americe nový song Invisible během velké sportovní události zvané Super Bowl. Píseň má i charitativní rozměr, bude použita v reklamě, která vynese milióny dolarů na boj proti AIDS.

U2 představí novou píseň, má přinést milióny na boj proti AIDS

Po premiéře bude píseň na iTunes ke stažení zadarmo během Super Bowlu - Bank of America přislíbila, že dá dolar za každé stažení Světovému fondu na boj proti AIDS, tuberkulóze a malárii. Zpěvák Bono se osobně podílel na založení organizace RED, jejímž hlavním cílem je zabránit přenosům AIDS z matek na děti.

Bono uvedl, že závazek Bank of America darovat celkem 10 miliónů dolarů popohnal k darům i další velké donátory jako Gates Foundation a SAP.

U2 již naznačili, že by na jaře mohli vydat další řadové album. Desku, která naváže na No Line on the Horizon, točili s Danger Mousem v Electric Lady Studios v New Yorku. Od roku 2009 slavní Irové album nevydali, ale ve filmu Mandela: Long Walk to Freedom se objevila písnička Ordinary Love, která vyšla i jako luxusní vinylový singl. Písnička má také nominaci na Oscara.

Adam Clayton z U2 loni prozradil, že album má být trochu návrat ke starým U2, ale „v kombinaci s určitou zralostí.” Domnívá se proto, že půjde o zajímavý „hybrid”.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků