Hlavní obsah

Rolling Stones vydají novou desku

Mnohokrát to vypadalo, že skončí, ale Rolling Stones, jedna z nejdéle existujících kapel na světě, opět nahrává nové studiové album. Bude prý hodně bluesové. Uvedli to při příležitosti otevření své výstavy Exhibitionism v Londýně.

Rolling Stones vydají novou desku

Skupina vydává nový materiál jen zřídka. V roce 2005 vyšel A Bigger Bang a pak fanoušci museli léta čekat. Ronnie Wood nyní řekl, že kapela nedávno strávila několik dní ve studiu, kde nahrála pár nových skladeb a několik bluesových coververzí.

„Šli jsme tam nahrát pár nových songů, ale skončilo to řadou bluesovek. Nahráli jsme jedenáct bluesových věcí za dva dny. Naprosto skvělé coververze Howlin' Wolfa a Little Waltera, kromě jiných bluesmanů. Znějí fakt autenticky,” tvrdil nadšený Wood a dodal, že album vyjde letos.

Ostatní členové skupiny nechtějí o desce a termínu vydání mluvit. Keith Richards uvedl stručně: „Něco je na cestě. Nemůžu říct víc. Mé rty jsou zamčeny.”

Mick miluje stadióny

Je docela možné, že Rolling Stones ještě vyjedou na turné a navštíví i ČR. Mick Jagger má neskutečnou energii, přestože mu brzy bude 73 let. Loni řekl v jednom rozhovoru, že ho baví vystupovat na stadiónech a moc rád hraje v Evropě.

„Mám trenéra, už ho mám léta. Pořád cvičím, nepřestávám ani v období mezi turné, ale asi tři měsíce před začátkem zvedám náročnost o úroveň. Musíte se připravit na to, co budete dělat. Nepřipravujete se na maratón. Trénujete na krátký, rychlý pohyb. Je fakt těžké současně ještě zpívat,” popsal zpěvák.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků