Hlavní obsah

Rekonstrukce budovy rozhlasu se vleče a prodražuje

Rada Českého rozhlasu (ČRo) kritizovala na svém středečním veřejném zasedání průběh rekonstrukce historické budovy ČRo na pražské Vinohradské třídě.

Rekonstrukce budovy rozhlasu se vleče a prodražuje

Na radě zaznělo, že na stavbě se podílí minimum pracovníků, dodavatel stále posouvá termín dokončení a údajně odvádí špatnou práci. „Mezi zadavatelem a zhotovitelem je situace na bodě mrazu,“ uvedl na radě prozatímní ředitel ČRo Richard Medek.

Termín dokončení rekonstrukce 30. dubna nebyl dodržen. Nyní se hovoří o 30. březnu příštího roku. Požadovaná částka za dosud plánované práce se vyšplhala na 665 miliónů korun. Medek má vést jednání , aby se cifra snížila na 640 miliónů korun.

Radní také oznámili, že výběrové řízení na místo generálního ředitele ČRo bude vyhlášeno 12. srpna a zájemci se mohou hlásit do 31. srpna. Ve středu 23. září proběhne neveřejné a o týden později, 30. září, veřejné kolo konkursu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků