Hlavní obsah
Papež František Foto: Tony Gentile, Reuters

Papežova kniha je hit, jen v Itálii se prodalo 200 tisíc kusů

První encyklika papeže Františka nazvaná Světlo víry je v Itálii letním bestsellerem. Jak oznámilo vatikánské nakladatelství Libreria Editrice Vaticana (LEV), díla se již prodalo 200 000 kusů, a to i navzdory tomu, že encyklika byla vydána 5. července, tedy v den, kdy Italům začínají letní prázdniny.

Papež František Foto: Tony Gentile, Reuters
Papežova kniha je hit, jen v Itálii se prodalo 200 tisíc kusů

Vatikánské nakladatelství uvedlo, že údaj 200 000 prodaných výtisků navíc ani nezahrnuje prodané výtisky, které mají na svém kontě další autorizovaní vydavatelé díla. Celková prodejnost encykliky tedy může být ještě mnohem vyšší.

Papež již před vydáním své první encykliky přiznal, že na díle spolupracoval se svým předchůdcem Benediktem XVI. „Vydáme encykliku napsanou čtyřma rukama. Papež Benedikt dílo začal psát a předal mi ho. Je to velmi silný dokument,” podotkl papež František, jehož citovala agentura ANSA.

V díle určeném katolickým duchovním a věřícím hlava katolické církve mimo jiné zdůrazňuje, že víra je „službou obecnému blahu” a vybízí věřící, „aby nebyli arogantní, ale otevření dialogu”, a to i s bezvěrci.

Encyklika je nejautoritativnější dokument, jaký může papež vydat. Vždy se zabývá otázkami, které církev v dané chvíli považuje za nejdůležitější. Encykliky Benedikta XVI. pojednávaly o lásce (Bůh je láska z roku 2006), naději (Spaseni v naději z roku 2007) a sociálním učení katolické církve (Láska v pravdě z roku 2009).

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků