Hlavní obsah
Juan Gris: Zátiší a károvaný ubrus (detail) Foto: Christie's

Obraz kubisty Grise vydražili za miliardu

Aukční síň Christie’s v úterý v Londýně v rámci své pravidelné aukce impresionistického a moderního umění vydražila obraz kubisty Juana Grise s názvem Zátiší a károvaný ubrus za 34,8 miliónu liber (takřka 1,2 miliardy korun). V dražbě nechyběla ani díla mistrů, jako jsou Pablo Picasso, Vincent Van Gogh nebo Lucian Freud.

Juan Gris: Zátiší a károvaný ubrus (detail) Foto: Christie's
Obraz kubisty Grise vydražili za miliardu

Zmíněný obraz Španěla Grise, který většinu života prožil ve Francii, téměř dvojnásobně překonal odhadní cenu 12 až 18 miliónů liber (zhruba 600 miliónů liber).

Za téměř 16,9 miliónu liber (562 miliónů korun) se prodal Picassův obraz Žena v tureckém oděvu v křesle, který měl odhadní cenu až 20 miliónů liber (670 miliónů korun).

Christie’s na poslední chvíli zrušila dražbu, na které se dnes večer mělo prodávat 85 pláten španělského mistra Joana Miróa patřící Portugalsku. Svůj krok síň zdůvodnila nejasnou situací v důsledku soudní pře mezi portugalskými úřady a opozicí, která je proti prodeji kolekce. Její celková hodnota se odhaduje na 30 miliónů liber (996 miliónů Kč). Lisabon si chce prodejem vylepšit svůj státní rozpočet.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků