Hlavní obsah

Nová alba: Robert Plant, Ivan Hlas či Ryan Adams

Každé album, na kterém se podílí kdokoli z kapely Led Zeppelin, stojí za pozornost. Zpěvák Robert Plant vydává nové sólové. Ivan Hlas zase nabízí nové skladby po šesti letech.

Nová alba: Robert Plant, Ivan Hlas či Ryan Adams

Robert Plant: Lullaby And... The Ceaseless Roar

Nová alba

Foto: Warner Music

Nové album zpěváka skupiny Led Zeppelin, na němž ho doprovází kapela Sensational Space Shifters, nabízí radostnou a poměrně odvážnou muziku. Jsou na něm rockové postupy spletené s africkými rytmy a dalšími žánry z oblasti world music. Nechybí však ani elektronické pasáže. Je to na poslech příjemná a patřičně náročná nahrávka.

Ivan Hlas: Vítr ve vlasech

Nová alba

Foto: Warner Music

Vydání nového alba Ivana Hlase trvalo šest let. Na desce jsou skladby, které se nesou v tradičním hlasovském písničkářském duchu. Kolekci charakterizují i hezké texty a velmi příjemný interpretův projev.

Ryan Adams: Ryan Adams

Nová alba

Foto: Sony Music

Čtrnácté studiové album amerického hudebníka, které pro něho produkoval Mike Viola. Adams se nechal inspirovat tvorbou takových veličin, jakými jsou The Smiths nebo The Velvet Underground.

FKA twings: LP1

Nová alba

Foto: Sony Music

Debutové album britské zpěvačky, jejíž skutečné jméno je Tahliah Barnettová. Ještě před vydáním desky se na ni snesla vlna očekávání, především od hudebních médií. Žánrově jde o kolekci z oblasti trip hopu a tzv. dream popu.

American Hi-Fi: Blood & Lemonade

Nová alba

Foto: Rude Records

Páté album americké punkrockové kapely American Hi-Fi přináší obvyklý materiál. Písně jsou přímočaré, melodické, jednoduché a veselé. Na desce, která trvá jen něco málo přes třicet minut, je jich deset.

Tricky: Adrian Thaws

Nová alba

Foto: Island Records

Britský triphopový hudebník Tricky se ve skutečnosti jmenuje Adrian Thaws. Odtud název jeho nové kolekce. Je desátá, kterou nahrál, a vznikla v jeho domácím studiu v Londýně.

Posejpal, Sermilä, Švamberk: Paraneurologic

Nová alba

Foto: Polí 5 & ParaNeuro

Pozoruhodné album česko-finského tria, které se zabývá improvizovanou hudbou. Poslech v plochách skladeb odhalí vlivy ambientu, noise, industriálu i jazzu. Skupinu tvoří finský trumpetista Jarmo Sermilä, český cellista Miroslav Posejpal a perkusionista Alex Švamberk, který se postaral i o elektronické a samplované pasáže.

Může se Vám hodit na službě Firmy.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků