Hlavní obsah

Nová alba: Nickelback, Emigrate, Harlej či Cheryl

Vánoce jsou za dveřmi, a tak se ještě do světa dostávají nahrávky těch, kteří se rozhodli atakovat sváteční trh. Zajímaví jsou noví Nickelback, Emigrate i naši Harlej, pozoruhodná je popová nahrávka zpěvačky Cheryl.

Nová alba: Nickelback, Emigrate, Harlej či Cheryl

Nickelback: No Fixed Address

Nová alba

Foto: Universal Music

Nové album kanadské skupiny Nickelback vykazuje sílu zbraní, jimiž čtveřice již na sklonku devadesátých let vstoupila mezi výrazné. Stadiónové skladby mají rockový grung, Chad Kroeger má příjemně nakřáplý hlas a melodické linky jsou ve většině skladeb velice jisté.

 

Emigrate: Silent So Long

Nová alba

Foto: Universal Music

Za skupinou Emigrate stojí Richard Z. Kruspe, kytarista německých Rammstein. Formace sídlí v New Yorku, kde velkou část roku Kruspe žije. Kromě něho v ní hraje i Mikko Sirén, jenž je známý jako bubeník finské skupiny Apocalyptica. Druhá deska kapely přináší agresivní rock se silným elektronickým povzbuzením.

 

Harlej: Na prodej

Nová alba

Foto: Harlej Records

Další album pražské rockové skupiny Harlej přináší tucet skladeb, které se nesou v tradičním duchu tvorby kapely. Jasně melodické písničky, riffová hra kytar, vtipné, občas trochu vážnější texty a především snaha pobavit. Je zajímavé, že na konci desky jsou tři nejlepší skladby ze všech.

 

Soundtrack: The Hunger Games: Mocking Jay, Part I

Nová alba

Foto: Universal Music

Soundtrack k novému filmu ze série The Hunger Games. Nejzajímavější na něm je účast ceněné australské zpěvačky Lorde. Ta také celou kolekci produkovala. Přispěli ještě Chvrches, Charli XCX, Ariana Grande a další.

 

Cheryl: Only Human

Nová alba

Foto: Universal Music

Cheryl je zpěvačka Cheryl Cole, která v podobě nahrávky Only Human vydává svůj čtvrtý studiový počin. Jde o směs popu, elektroniky a r’n’b a zpěvačka na mnoha místech ukazuje, jak dobře je hlasově vybavena.

 

Zakázaný ovoce: Automat na lásku

Nová alba

Foto: Alfredus Music

Nové album pražské rockové skupiny Zakázaný ovoce je ve srovnání s předešlými jejími nahrávkami více melodické a současně zvukově vycizelovanější. Kapela je momentálně na koncertním turné s formací Imodium, jejíž zpěvák Thom desku produkoval.

 

Helena Vondráčková: Kouzlo Vánoc

Nová alba

Foto: Warner Music

Zpěvačka Helena Vondráčková natočila nové vánoční album. Jmenuje se Kouzlo Vánoc a spolu s producentem Danielem Hádlem na ně zařadili nejpopulárnější písně, které o Vánocích poslouchá celý svět. V duetu se s Vondráčkovou v jedné skladbě představuje Ondřej Brzobohatý.

 

Sarah And The Adams: Thank You

Nová alba

Foto: Warner Music

Druhé album popfolkové kapely Sarah And The Adams, jejíž zpěvačkou a skladatelkou je Šárka Adámková. Na desce jsou příjemné skladby, aranžérsky velmi vyvážené, s texty v angličtině i češtině. V polovině z nich je slyšet ukulele.

 

Totální nasazení: Zbytečnákapela.cz

Nová alba

Foto: archív kapely

Poslední album Oceloví ptáci (2013) ještě nestačilo zevšednět a punkrocková kapela Totální nasazení posílá na trh nové album s originálním názvem ZBYTEČNÁKAPELA.CZ. Je na něm deset písniček plus tři videoklipy jako bonus. Kapela pokračuje ve své cestě, v textech je vtipná i kritická.

 

Irena Budweiserová: Hold In

Nová alba

Foto: Indies MG

Na desce Ireny Budweiserové je dvanáct spirituálů, z toho dva s vlastními českými texty. Podle zpěvačky jsou mimo jiné i důkazem toho, jak nás ovlivňují život, lidé a čas v novém pohledu na interpretaci tohoto hudebního žánru.

 

Různí: Shady XV

Nová alba

Foto: Universal Music

Eminemův label oslavuje patnáct let fungování, což se Marshall Bruce Mathers III aka Eminem rozhodl korunovat vydáním speciální dvoudiskové retrospektivní kompilace s názvem Shady XV. Ta slučuje nejen všechny největší dosavadní hity labelu, ale přináší i velké množství nového či doposud nikdy nevydaného materiálu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků