Hlavní obsah

Na Letní Letnou přijíždí soubor Cahin Caha s Danielem Gulkem

Přední osobnost francouzského nového cirkusu, divadelník, akrobat, klaun a režisér Daniel Gulko uvede se svým souborem Cahin Caha na festivalu Letní Letná od 27. do 31. srpna představení nazvané REV.

Na Letní Letnou přijíždí soubor Cahin Caha s Danielem Gulkem

Praha se tak stane vůbec prvním zahraničním místem od světové premiéry ve Francii, kde diváci představení uvidí. Gulko, kterého české publikum zná, vytvořil nový projekt pro šest herců - akrobaty, žongléra, klauna i zpěvačku, oznámil mluvčí festivalu Jiří Sedlák.

"Představení zavede diváky na cestu, kde se snoubí přízračné sny, mystické obrazy, cirkusová magie a dovednosti s hlubším filosofickým poselstvím," uvedl v tiskové zprávě ředitel festivalu Jiří Turek. Gulko si svým typickým způsobem v tomto představení hraje s paralelou mezi cirkusem, otáčivými pohyby, kulatými o oblými věcmi a slovem revoluce. Zkoumá techniky rotace jako dervišské tance, dynamiku kola nebo nestabilní povrchy.

Herci v představení používají balancující koule, nafukovací míče, kola, vertikální tyče, pneumatiky z nákladních aut a obruče. Základ scény tvoří devět kovových postelí, které vytváří na jevišti důmyslné konstrukce, minipódia, podstavce či věže. Vše se odehrává jakoby ve snu - v trestaneckém táboře.

"Na rozdíl od naší západní civilizace většina jiných kultur a společností poznala skrytý vliv snů - bublin, které se dostávají na povrch ze světa nevědomí, aby osvětlily skryté struktury naší reality," komentoval svůj projekt Daniel Gulko.

Představení doprovází živá hudba založená na míchání stylů: několik hlasů, melodií, textů, náboženských i světských témat je propojeno do složitých skladeb. V představení jsou použity texty, které budou promítanými titulky přeloženy do češtiny. Představení trvá dvě hodiny a je vhodné i pro děti od 12 let.

Bližší informace se zájemci dozvědí na adrese www.letniletna.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků