Hlavní obsah
Nejvýše položený královský hrad Foto: archiv hradu

Milionář se v nejbližší době vysílat nebude, Preiss skončil

Soutěž Chcete být milionářem?, se v nejbližší době na obrazovky nevrátí. Nova, která vlastní licenci, však počítá, že v budoucnu soutěž bude opět vysílat. Moderovat ji však nebude Martin Preiss. V pátek to potvrdila mluvčí Novy Veronika Šmítková.

Nejvýše položený královský hrad Foto: archiv hradu
Milionář se v nejbližší době vysílat nebude, Preiss skončil

"S Martinem Preissem pro další pokračování Milionáře nepočítáme, protože není určeno, kdy se Milionář na obrazovku vrátí a my ho nechceme blokovat v tom, aby přijímal jiné nabídky. Pro další pokračování budeme hledat nového moderátora." Ke způsobu moderování nevyjádřila žádné výhrady: "Myslíme si, že Martin Preiss odvedl dobrou práci."

Termín, kdy se Milionář bude opět vysílat, neuvedla, řekla jen, že nyní jeho návrat není aktuální: "V současné době vysíláme soutěž 1 proti 100, která je úspěšná a my jsme kvůli divákům chtěli zachovat její vysílání 2 x týdně. S dalším pokračováním Milionáře počítáme, Nova má na soutěž licenci."  

Ještě v říjnu přitom dramaturgyně pořadu Miroslava Adamová uváděla, že výměnu moderátora Martina Preisse neplánuje a obě soutěže by se po tříměsíční pauze, vynucené licenčními podmínkami, měly vysílat současně. Reagovala tak na tvrzení Blesku, že Nova chce vyměnit moderátora soutěže a uvažuje o návratu Vladimíra Čecha.

Brzký návrat však nebyl nutný. "Majitel licence požadoval minimálně 3 měsíční pauzu ve vysílání pořadu s tím, že může být delší," uvedla Šmítková.  

Soutěž zmizela z obrazovek na konci září. Už delší dobu o ni zájem diváků klesal. Jejich úbytek vedl v září 2003 k výměně Čecha za Preisse, který načas sledovanost zvedl, ale ne na původní hodnoty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků