Hlavní obsah
Koncert Apocalyptiky na pražské Finlandia Midnight Sun Party 2009. Foto: Novinky

Finská Apocalyptica zahraje dva bloky skladeb Metalliky

Finský soubor Apocalyptica připomíná na loni zahájeném turné dvacet let, které uplynuly od vydání jejího debutu Apocalyptica Plays Metallica By Four Cellos. O víkendu vystoupí třikrát v pražském Foru, přičemž koncerty budou jen z písní americké thrashové legendy.

Koncert Apocalyptiky na pražské Finlandia Midnight Sun Party 2009. Foto: Novinky
Finská Apocalyptica zahraje dva bloky skladeb Metalliky

V první půlce večera zazní jen písně z průlomového debutu Apocalyptica Plays Metallica By Four Cellos a to na čtyři violoncella, když se k hráčům Eickovi Toppinenovi, Perttuovi Kivilaaksovi, Paavu Lötjönenovi přidá ještě čtvrtý Antero Manninen, který toto album s Apocalyptikou před jednadvaceti lety nahrával.

Zazní slavné úpravy skladeb Enter Sandman. Master of Puppets, Unforgiven i Creeping Death a to ve stejném pořádku, jako jsou na desce, uvedla pořádající agentura 10:15.

Po dvacetiminutové pauze Manninena vystřídá bubeník Mikko Sirén a skupina bude hrát další skladby Metalliky, které zpracovala později, mezi jinými Fade to Black, Battery a Seek And Destroy. Na One by mělo dojít v přídavku. Zaznít má osmnáct písní.

Oba pražské večerní koncerty jsou vyprodány, stejně jako vystoupení ve Zlíně 19. února. Lístky zbývají jen na nedělní odpolední koncert, začínající ve dvě hodiny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků