Hlavní obsah

Česká televize podala trestní oznámení kvůli penězům za hudbu

Česká televize podala v pátek na Obvodním ředitelství Policie ČR v Praze 4 trestní oznámení na dva své bývalé zaměstnance. Podezírá je z trestných činů podvodu, poškození a zneužití záznamu na nosiči informací.

Česká televize podala trestní oznámení kvůli penězům za hudbu

„V rámci naší interní kontroly jsme zjistili, že v minulosti docházelo k chybnému vykazování hudebních děl v hlášení použité hudby v pořadech České televize. Na základě této skutečnosti vyplácel Ochranný svaz autorský autorům odměny. Při kontrole vyšlo najevo, že chyby ve vykazování hudby se vyskytovaly opakovaně v práci dvou zaměstnanců, kteří v evidenci uváděli jméno Charlie E. Greena i v případech, kdy jeho hudba použita nebyla,“ sdělil Právu mluvčí televize Ladislav Šticha.

Televize s oběma zaměstnanci okamžitě ukončila pracovní poměr bez jakýchkoliv finančních náhrad. V současné době pokračuje kontrola evidence v součinnosti s autorským svazem, která by měla zjistit, zda je ve všech uváděných záznamech autorství oprávněné nebo není. „Skutečný rozsah škod tak zatím není možné vyčíslit,“ dodal Šticha.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků