Film The Fifth Estate měl rozpočet asi 28 miliónů dolarů, ale celosvětové tržby přes veškerou publicitu a atraktivní téma dosáhly jen 6 miliónů dolarů. Nevrátila se tedy ani čtvrtina nákladů. Snímek si navíc vysloužil zdrcující kritiku australského zakladatele serveru Juliana Assanga, podle nějž je lživý a podlézá americké vládě.

Představitel hlavní role Benedict Cumberbatch řekl, že se ve filmu The Fifth Estate snažil vyváženě zobrazit pozitivní i negativní stránky zakladatele WikiLeaks Juliana Assanga, který se s ním ale odmítal setkat, jak vyplynulo z e-mailu, který se dostal na veřejnost.

Julian Assange

Julian Assange

FOTO: Stefan Wermuth/Files , Reuters

„Nechtěl jsem mu ublížit. Chtěl jsem zobrazit všechny pozitivní i negativní stránky jeho osoby. Myslím, že se velmi bál, že uškodím té kauze, jemu a lidem spojeným s WikiLeaks,“ poznamenal už dříve Cumberbatch v rozhovoru s BBC. „Není to dokument, je to dramatizace,“ připustil.

Film The Fifth Estate je podle Assanga plný překrucování faktů a výmyslů. Samotného herce už dříve vyzval, aby dobře zvážil svou účast na filmu. Australan, který žije na ekvádorské ambasádě v Londýně, prý e-mail napsal už v lednu. V odpovědi na Cumberbatchovo pozvání vysvětlil, že je to špatný nápad, protože „setkání by znamenalo, že schvaluje tento zoufalý film“.

Dobře si nevedl ani akční snímek Sylvestra Stalloneho Bullet to the Head, Paranoia Harrisona Forda nebo film Parker s Jasonem Stathamem a drama Broken City s Markem Wahlbergem.