Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Za vraždu milence manželky dostal muž deset let

Krajský soud v Olomouci poslal ve středu 55letého Františka Cinu z Přerova na deset let do vězení. Podle soudců zavraždil milence své ženy. K vraždě došlo letos prvního ledna v Kojetíně na Přerovsku, kam jeho žena s novým druhem ze Slovenska odešla.

Foto: Profimedia.cz
Za vraždu milence manželky dostal muž deset let

Cina vinu nepopíral a k činu se přiznal při vyšetřování i policistům. Hájil se tím, že byl mužem nejprve napaden.

Cinova o 12 let mladší manželka se svým druhem z Přerova odešla na konci loňského roku. Cina ji nechal hledat i policií. Nakonec se přišlo na to, že s milencem pobývá v Kojetíně, v prostředí tamní romské komunity.

Obžalovaný společně se synem ji 1. ledna v domku na ulici Padlých hrdinů vyhledal a pokusil se ji přimět k návratu. Žena ale do Přerova nepřijela a Cina se proto do Kojetína odpoledne vrátil.

Podle obžaloby pak v domku mezi manželem a milencem propukla hádka a strkanice, při které Cina muže několikrát bodl do nohy a pravé části hrudníku kuchyňským nožem, napadený muž po útoku vykrvácel.

Cina pak z domku vyběhl a okamžitě se nechal zadržet policejní hlídkou. V domku byla v době činu i jeho žena, která ale útok bezprostředně neviděla, a také další muž. Ten celou událost prospal.

Cina i napadený byli pod vlivem alkoholu. Obžalovaný se před soudem hájil tím, že se stal nejprve obětí útoku sám. Milenec jeho ženy se na něj prý vrhl ozbrojený hrdlem od rozbité skleněné lahve, což ve středu částečně potvrdila i Cinova choť. Při několika dřívějších výsleších před policisty to ale ani jeden z nich nezmínil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků