Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Ve Dvoře Králové uhořel v domku muž

Tragické následky měl páteční požár rodinného domku ve Dvoře Králové. Hasiči objevili večer v kuchyni domku ve Vorlešské ulici ostatky 73letého majitele stavby. Požár zřejmě zavinila jeho nedbalost, protože v kuchyni spadla na kamna halda hořlavého materiálu.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Ve Dvoře Králové uhořel v domku muž

Požár ohlásila o půl třetí žena, která si kouře stoupajícího z rodinného domku všimla.

„Při příjezdu hasičů byl dům o dvou patrech silně zakouřený. Hasičům v dýchacích přístrojích komplikoval vstup do domu nahromaděný odpad textilií, papíru a dalšího materiálu. Požár se po hořlavém materiálu rychle šířil a v jedné z místností prohořel přes strop do druhého nadzemního podlaží. Hasičům se podařilo zabránit rozšíření plamenů až na střechu domu. Požár se podařilo lokalizovat v 18:47 hodin,“ uvedla tisková mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Žahourková, podle které zasahovali hasiči ze Dvora Králové nad Labem, dobrovolní hasiči z Hajnice, Bílé Třemešné a Mostku. Pomáhaly i posily profesionálních hasičů z Trutnova s chemickým kontejnerem a centrální stanice Hradec Králové s termokamerou.

„Krátce před půl devátou večer hasiči objevili v kuchyni domu ostatky třiasedmdesátiletého majitele,“ uvedla Žahourková, podle níž byl zásah obtížný: „Hasiči museli částečně vyklidit nahromaděný odpad ze dvou místností domů. Požár byl zlikvidován v deset hodin večer.“

Škoda byla odhadnuta na 200 000 korun, při zásahu se podle mluvčí podařilo zachránit majetek za dva milióny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků