Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Tři cizinci na Třebíčsku zbili mladé muže a sebrali jim mobily

Pěstmi a kopanci zbila podle policie minulý týden v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku trojice cizinců tři mladíky ve věku okolo 20 let. Policisté útočníky zadrželi v ubytovně a obvinili je z loupeže. O případu policie informovala ve čtvrtek.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Tři cizinci na Třebíčsku zbili mladé muže a sebrali jim mobily

Napadení se odehrálo v ulici Třebíčská kolem deváté hodiny večer, kdy skupinka agresivních cizinců ve věku 19 a 22 let potkala trojici vrstevníků. Mluvčí policie Jana Kroutilová ve čtvrtek uvedla, že je zbili pěstmi a kopanci. Následně jim měli vzít mobilní telefony a další osobní věci.

„Policisté po příjezdu zjistili, že dva z nich mají viditelná zranění. Jeden ze zraněných byl záchrannou službou odvezen do nemocnice, druhý ošetření odmítl,“ uvedla Kroutilová s tím, že se okamžitě rozběhlo pátrání po útočnících, do kterého se zapojil také psovod.

Během tři hodin policisté dopadli tři podezřelé v ubytovně. Dva z nich byli opilí, nadýchali víc než jedno promile alkoholu. V ubytovně policisté našli uloupený mobil, další telefon a peníze v celkové hodnotě 10 tisíc korun byly nedaleko místa přepadení.

„Dva devatenáctiletí a jeden dvaadvacetiletý muž byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ řekl kriminalista Milan Špaček. Hrozí jim až deset let vězení. Národnost cizinců policie nesdělila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků