Hlavní obsah
Strážníci při odchytu zvířete. Foto: Patrik Biskup, Právo

Strážníci v Plzni lovili klokana, už podruhé během týdne

Dvakrát během tohoto týdne utekl soukromému chovateli z Plzně dospělý klokan. Naposledy uprchlíka chytili městští strážníci v neděli ráno v Jateční ulici v městské části Doubravka, což je asi dva kilometry od jeho domova. Zvíře se zřejmě vydalo podél řeky a nakonec skončilo poblíž jedné z rušných ulic.

Strážníci při odchytu zvířete. Foto: Patrik Biskup, Právo
Strážníci v Plzni lovili klokana, už podruhé během týdne

„Klokan poskakoval podél silnice. Strážníci ho nejprve obestoupili a následně zahnali do nedalekého křovinatého porostu, kde se mohl hůře pohybovat. Zvíře pak lapili pomocí speciální odchytové tyče,“ řekla Právu mluvčí městské policie Jana Pužmanová.

Více než třicet kilogramů vážící klokan se ale nabyté svobody nechtěl jen tak lehce vzdát. „Strážníci ho museli zalehnout,“ upřesnila Pužmanová.

Klokan skončil v záchranné stanici zvířat. Podle vedoucího stanice Karla Makoně se o něj ještě týž den přihlásil jeho majitel „Obhajoval se tím, že opravuje plot u výběhu a klokan toho zřejmě využil. Jedná se o sedm let starého samce, který má jméno Tonda,“ doplnil Makoň.

Klokan skončil v záchranné stanici zvířat.

Foto: Patrik Biskup, Právo

Poprvé klokan utekl ve čtvrtek v noci. Policisté ho chytili druhý den v Lazaretní ulici a předali majiteli. Tomu hrozí nyní pokuta za to, že zvíře nezabezpečil.

V minulosti už policisté klokana ve městě lovili několikrát. Zřejmě se jedná o jedno a totéž zvíře.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků