Hlavní obsah

Soud potvrdil dvanáctiletý trest za znásilňování nezletilé dívky

Za pohlavní zneužívání a opakované znásilnění nezletilé dívky půjde padesátiletý Ladislav Čajan s konečnou platností na 12 let do vězení. Rozhodl o tom ve čtvrtek odvolací pražský vrchní soud, který muži potvrdil výši trestu uloženou mu Krajským soudem v Hradci Králové loni v listopadu.

Soud potvrdil dvanáctiletý trest za znásilňování nezletilé dívky

Čajan bydlel s dívčinou matkou nejprve v Hradci Králové, později v Ostravě. Seznámil se s ní přes inzerát v době, kdy byl ve vězení. Spolu s ním a jeho družkou žily v domácnosti také dvě ženiny dcery.

Mladší z nich začal Čajan zneužívat v roce 2003, když bylo dívce sedm let. Od roku 2005 ji pak téměř po tři roky - s výjimkou pěti měsíců, kdy byl opět ve vězení - znásilňoval. Dívka kvůli chování svého nevlastního otce trpí psychickou poruchou, úzkostmi a bolestmi hlavy.

Muž svoji vinu odmítá. S dívkou měl podle své výpovědi u hlavního líčení dobrý vztah, oslovovala ho "tati". Soud však jeho slovům neuvěřil. "Nikdo nepochybuje, že se jednání dopustil," prohlásil předseda senátu Jindřich Fastner.

Klíčovým důkazem podle něj byly výpovědi znásilňované dívky. Podle soudce neměla důvod lhát, její pravdomluvnost navíc potvrdily i znalecké posudky.

Soud Čajanovi uložil souhrnný trest. Spolu se zneužíváním a znásilněním ho potrestal i za krádeže, porušení domovní svobody a další majetkové trestné činy. Za podobnou drobnou kriminalitu již byl muž odsouzen mnohokrát.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků