Hlavní obsah

Sníh a led komplikují dopravu. Vysočina hlásí desítky nehod, v Praze boural autobus

K několika nehodám, ke kterým došlo na zasněžených silnicích, museli ve čtvrtek ráno vyjíždět policisté v Praze, ve Středočeském a také v Ústeckém kraji. Policisté na Vysočině hlásí od čtvrtečního rána na 30 nehod.

Sníh a led komplikují dopravu. Vysočina hlásí desítky nehod, v Praze boural autobus

V Bělohorské ulici na pražském Břevnově naboural autobus do radlice sypače. Nehoda se obešla bez zranění, i přesto však na místo museli zamířit policisté.

Silnice na Vysočině jsou kvůli sněžení kluzké, řidiči si místy stěžují na ledovku. V některých kopcích uvízly kamióny, problémy měly i autobusy. Policie od rána eviduje více než 30 dopravních nehod, podle prvních informací by při nich neměli být vážně zranění lidé.

Silničáři mají venku veškerou techniku, tedy více než stovku sypačů. V 08.30 měl dispečer krajské správy nahlášené stojící kamióny v kopci u Skřivánku na I/38 mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou. Vzpříčený kamión zatarasil silnici mezi Jemnicí a Jiraticemi na Třebíčsku.

Řadu nehod vyšetřují od rána policisté ve Středočeském kraji. V Lysé nad Labem se okolo 6. hodiny ráno střetla čtyři osobní vozidla. Na Kladensku a Berounsku pak v několika případech skončily osobní automobily po nehodách mimo silnici. Všechny nehody se obešly bez zranění.

Silnice na Vysočině byly 10. listopadu ráno kvůli sněžení kluzké, místy se tvořila ledovka. Snímek zachycuje kolonu na silnici I/38 u Štok na Havlíčkobrodsku.

Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

Ve Slaném na Kladensku uvízl na zledovatělé silnici, krátce před 6. hodinou ráno, autobus. Odjet mohl až ve chvíli, kdy silnici posolili silničáři.

Ledovka trápila řidiče také v Ústeckém kraji. Především na Litoměřicku měly se zledovatělým povrchem silnice problém nákladní vozy a kamióny. V několika případech je museli řidiči na okresních silnicích odstavit.

Nejinak tomu bylo i na silnici č. 8 u Velemína na Teplicku. Na hlavním tahu mezi dálnicí D8 a Teplicemi bylo kvůli ledovce a špatně sjízdné silnici odstaveno hned několik kamiónů.

Po nočním sněžení v Karlovarském kraji zůstává místy sníh na silnicích, a to hlavně ve vyšších polohách. Silnice jsou ale chemicky ošetřené a hlavní tahy mokré. Teplota byla po ránu ale těsně pod bodem mrazu, vyplývá z údajů krajských silničářů.

Silnice v kraji jsou s opatrností sjízdné. Ale zatímco v nižších polohách jsou silnice černé, v Krušných horách, ale i na méně frekventovaných silnicích Slavkovského lesa může řidiče překvapit sníh na silnici. V okolí Božího Daru jsou silnice pod tenkou vrstvou sněhu jen s vyjetými kolejemi.

Na části silnic v Pardubickém kraji leží slabý poprašek sněhu, zvláště ve výše položených oblastech. Někde mohou vozovky také namrzat. Vyplývá to z údajů Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

Se sněhem musejí řidiči počítat ve Svitavách, v oblasti Moravské Třebové, Poličky, Přelouče, Skutče, Vysokého Mýta a v Železných horách. Na možnost vzniku lokálních námraz silničáři upozorňují na Lanškrounsku.

Silnice na jižní Moravě jsou ve čtvrtek kvůli sněhovým přeháňkám sjízdné s opatrností. Teploty v regionu byly ráno mírně pod nulou, silnice jsou holé a vlhké, uvedli na webu jihomoravští silničáři. K opatrnosti nabádají zejména na silnicích druhé a třetí třídy.

Foto: Petr Kozelka, Právo

Do ulic musely vyjet sypače i v Brně. „S ohledem na lokální namrzání komunikací, případně nižší sněhovou pokrývku, byly na své trasy vyslány všechny posypové vozy,“ konstatoval provozní ředitel Brněnských komunikací Leoš Chasák.

V Královéhradeckém kraji ve čtvrtek ráno sněžilo. Řidiči by jízdě měli věnovat zvýšenou pozornost. Na Rychnovsku, Náchodsku a Trutnovsku hrozí namrzání silnic. Silnice v kraji byly po chemickém ošetření většinou mokré, vyplývá z informací silničářů.

Všechny jihočeské silnice jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Teploty v regionu se ve čtvrtek ráno pohybovaly kolem nula stupňů Celsia a na některých místech ve vyšších polohách sněžilo. Vozovky zůstávají na většině míst v kraji mokré po chemickém ošetření. Vyplývá to z aktuálních údajů dispečinku jihočeské správy a údržby silnic.

Kvůli namrzajícím silnicím vyslali v noci moravskoslezští silničáři do terénu 12 sypačů na preventivní posyp vozovek. Všechny silnice v Moravskoslezském kraji jsou tak sjízdné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků