Hlavní obsah
Na programu slavnostního otevření Továrny bylo vystoupení kapely Létající rabín. Foto: Renata Hasilová

Sex s nevlastní dcerou prokázalo DNA

Krajský soud v Plzni začal v úterý projednávat případ znásilnění 14leté dívky, ze kterého je obžalován 36letý Michael Bury z Kladna, druh její matky. Obžalovaný vše od začátku popírá, usvědčuje ho ale test DNA, podle kterého je otcem dítěte, které se nezletilé dívce narodilo v dubnu loňského roku.

Na programu slavnostního otevření Továrny bylo vystoupení kapely Létající rabín. Foto: Renata Hasilová
Sex s nevlastní dcerou prokázalo DNA

Podle obžaloby měl Bury násilím donutit dceru své družky k souloži v červenci 2001. Tehdy s ní byl na výletě na přehradě Hracholusky v okrese Plzeň-sever. Poté ji měl vyhrožovat, že ji zabije, pokud se o něčem zmíní. Dívka s obviněním přišla až v době, kdy gynekolog zjistil, že je ve 32. týdnu těhotenství.

V červenci 2001 se vrátil z vězení

"Od začátku popírám vinu. Doznávám, že jsme skutečně spolu byli na přehradě, ale nikdy jsem s ní nesouložil, jak všichni udávají. Nechápu, co to všechno mělo za cíl," uvedl před soudem Bury s tím, že se 13. července 2001 vrátil z výkonu posledního ze čtyř trestů, které si v minulosti převážně za majetkovou trestnou činnost odpykal.

Popřel rovněž, že by se mu dívka po výletu vyhýbala. "Podílel jsem se celých šest let, co jsem žil s její matkou, nejen na její výchově, ale i výchově jejích dalších tří sourozenců, vodil jsem je do školy a školky. S družkou jsme se rozešli asi před měsícem a půl," uvedl dále.

Výsledky testu DNA

Přes jeho obhajobu ho však usvědčuje zkouška DNA, podle níž je otcem v dubnu narozeného dítěte. "O tento znalecký posudek jsem sám žádal, a nyní žádám o další," dodal Bury. Za trestný čin znásilnění nezletilé osoby hrozí obžalovanému trest až 12 let vězení. Vyhlášení rozsudku v této kauze je očekáváno již zítra.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků