Hlavní obsah
Zdravotnická záchranná služba Foto: Milan Malíček, Právo

Řidič kamiónu si nevšiml ženy na přechodu a srazil ji. Je v kritickém stavu

Vážné zranění utrpěla v pondělí dopoledne chodkyně, která přecházela silnici na přechodu v Jablonci nad Nisou. Řidič kamiónu si jí nevšiml a srazil ji.

Zdravotnická záchranná služba Foto: Milan Malíček, Právo
Řidič kamiónu si nevšiml ženy na přechodu a srazil ji. Je v kritickém stavu

Nehoda se stala v ulici Budovatelů před 10:00. „Řidič s nákladní soupravou jel ve směru od centra města. Před přechodem pro chodce u bývalých lázní sice zastavil, aby umožnil chodcům přejít vozovku, nicméně při následném rozjíždění pravděpodobně přehlédl ještě zprava přecházející ženu, kterou srazil,” uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová.

„Žena je v kritickém stavu. Napojenou na umělou plicní ventilaci jsme ji sanitou převezli na traumacentrum do Liberce,” řekl mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Dechová zkouška podle mluvčí policie vyloučila, že by řidič jel pod vlivem alkoholu. Okolnosti nehody policie vyšetřuje.

Jablonecká radnice řidiče i chodce v tomto dopravně velmi vytíženém místě nabádá ke zvýšené opatrnosti. Už několik dnů je totiž kvůli poruše mimo provoz semafor. „Na odstranění závady se pracuje. K opravě dojde v nejbližších dnech, jakmile bude k dispozici již objednaný potřebný náhradní díl,” řekla mluvčí radnice Markéta Hozová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků