Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Policie ČR

Řidič kamiónu kličkoval po D1, téměř tři promile vysvětloval užitím léků

Policisté v sobotu zadrželi na Olomoucku řidiče kamiónu, který podezřele kličkoval po dálnici D1 ve směru z Ostravy na Olomouc. Odběrem krve, o nějž řidič sám požádal, mu zjistili 2,81 promile alkoholu. Řidič se přitom zprvu vymlouval na léky na cukrovku. O případu v pondělí informoval krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Ilustrační foto Foto: Policie ČR
Řidič kamiónu kličkoval po D1, téměř tři promile vysvětloval užitím léků

Oznámení o podezřelém chování řidiče dostali v sobotu po 13. hodině policisté z dálničního oddělení Kocourovec. Kamión s cizí registrační značkou podle něj kličkoval napříč silnicí okolo 312. km ve směru z Ostravy na Olomouc. Policisté vyjeli na místo a podezřelé vozidlo zastavili, řidiče vyzvali k předložení dokladů a dechové zkoušce.

„Policisty překvapila hned první naměřená hodnota u řidiče profesionála, která ukázala hodnotu 2,39 ‰ alkoholu v dechu. Druhá orientační dechová zkouška vykázala hodnotu 2,26 ‰ alkoholu v dechu a třetí hodnotu 2,43 ‰ alkoholu v dechu,“ upřesnil policejní Hejtman.

Na pozitivní dechovou zkoušku reagoval zprvu řidič výmluvou, že zvýšené hodnoty způsobily léky, které užil, protože je diabetik. Následně zažádal o odběr krve. „Výsledky rozboru krve potvrdily, že cizinec řídil pod vlivem alkoholu s hodnotou 2,81 ‰ alkoholu v krvi,“ uvedl mluvčí.

Po odběru krve byl řidič umístěn na protialkoholní záchytnou stanici v Olomouci k vystřízlivění. Následně byl zadržen a umístěn do cely.

„Řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Ve věci vedeme zkrácené přípravné řízení,“ uzavřel mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků