Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Policie obvinila otce, který nabádal dceru mlátit pálkou do polštáře a představovat si Romy a muslimy

Policie vypátrala otce, který nabádal malou dceru mlátit do polštáře baseballovou pálkou a představovat si tak útok na Romy či muslimy. Sedmadvacetiletý muž z Benešovska byl obviněn ze dvou trestných činů, informovala ve čtvrtek mluvčí policie Eva Stulíková.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Policie obvinila otce, který nabádal dceru mlátit pálkou do polštáře a představovat si Romy a muslimy

„Muž čelí obvinění z podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a také ohrožování výchovy dítěte. Vyšetřován je na svobodě. Pokud by byl odsouzen, mohl by za mřížemi strávit až tři roky,“ oznámila Stulíková.

Video kolovalo po sociálních sítích počátkem srpna a policie se jím začala zabývat. Záznam zachycuje malou holčičku, jak mlátí do polštáře a otec ji nabádá, aby Romy a muslimy označovala vulgárními slovy.

Video podle policie zveřejnil sám otec. „Video, na kterém dívka tluče baseballovou tyčí do polštáře a má si přitom představovat konkrétní představitele různých etnik či náboženských skupin, se objevilo na sociální síti, kde je dotyčný sám zveřejnil,“ dodala Stulíková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků