Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Na nádraží v Olomouci nákladní vlak projel návěstidlo a vykolejil

Na hlavním nádraží v Olomouci dopoledne vykolejil nákladní vlak, jehož strojvedoucí při posunu soupravy nedovoleně projel přes návěstidlo. Mimo koleje vyjely tři vagony, nikdo nebyl zraněn, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. V posledních dnech je podobných nehod na železnici vícero.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Na nádraží v Olomouci nákladní vlak projel návěstidlo a vykolejil

Nákladní vlak na nádraží v Olomouci vykolejil krátce před 11:00. „Nahlášena je nedovolená jízda při posunu přes seřaďovací návěstidlo s následným vykolejením zhruba tří nákladních vozů. Předpokládané škody se odhadují v řádu desítek tisíc korun,” uvedl Drápal.

České dráhy na webu odpoledne oznámily, že provoz osobních vlaků ve směru na Opavu by měl být zastavený zhruba až do úterka. Omezení se týká traťového úseku mezi Olomoucí a Velkou Bystřicí, kde už byla zavedena náhradní autobusová doprava.

Počet mimořádných událostí na železnici letos prudce vzrostl. Za první dva měsíce jich inspektoři museli řešit už 220, meziročně o čtvrtinu více. Minulý týden v úterý se v Brně na hlavním nádraží srazily dva vlaky. Podle Drážní inspekce bylo 22 cestujících zraněno. Záchranné složky evakuovaly z vlaků 250 lidí. Ve čtvrtek pak rychlík z Českých Budějovic projel návěst u obce Chotoviny. Nikdo nebyl zraněn.

Srážka vlaků v Brně

Video: Michal Šťastný, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků