Hlavní obsah

Kulínskému opět hrozí přísnější trest

Sbormistru Bambini di Praga Bohumilu Kulínskému, který je stíhán za pohlavní zneužívání bývalých sboristek, zůstává obviněný z těžké újmy na zdraví. Případ se proto opět vrací na stůl hradeckého státního zastupitelství.

Kulínskému opět hrozí přísnější trest

Kulínský podle policie zneužil v letech 1984 až 2004 devětačtyřicet bývalých členek sboru. Případ mělo od počátku na starosti Obvodní státní zastupitelství v Praze 4.

Téměř na konci vyšetřování však znalci konstatovali, že dvě z poškozených utrpěly těžkou psychickou újmu. Kulínský tak byl rázem ohrožen přísnější sazbou, až dvanáctiletým vězením. Nejpřísněji posuzovaný akt se údajně odehrál na horské chatě v Krkonoších. Spis proto putoval do Hradce Králové.

Tamní žalobce ale po prostudování spisu a nových znaleckých posudků dospěl k závěru, že dívky těžkou psychickou újmu neutrpěly. Chtěl proto dát policii pokyn, aby obvinění Kulínského překvalifikovala na mírnější paragraf, a spis vrátit zpět do Prahy.

Grygárek: Podezření na těžkou psychickou újmu zůstává

Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 4 však trvalo na tom, že těžká újma byla spáchána, a spor o příslušnost tak musel rozhodovat žalobce z vrchního zastupitelství. "Podle mě tam podezření na těžkou újmu je," řekl Grygárek. Dodal, že se většina útoků navíc odehrála v zahraničí či v působnosti hradeckého kraje. "V Praze to bylo snad jen jednou," uvedl. Spor o působnost či o znalecké posudky se může znovu otevřít v případě, že případ dorazí k soudu.

Sbormistr byl zadržen už v listopadu 2004 a jeho vazba se stále prodlužovala. Teprve 1. července 2005 byl propuštěn z vazební věznice, kde strávil 219 dnů.

Soud mu uložil probační dohled, musí se pravidelně hlásit svému kurátorovi. Sám Kulínský se považuje za nevinného.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků