Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Jestli nesložím maturitu, zastřelím vás, vyhrožoval zaměstnancům Cermatu

Pražští kriminalisté obvinili mladíka, který podle nich hrozil zastřelením úředníkům maturitního centra Cermat. Za nebezpečné vyhrožování mu hrozí až rok vězení, řekl v pátek policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Jestli nesložím maturitu, zastřelím vás, vyhrožoval zaměstnancům Cermatu

Zaměstnanci Cermatu obdrželi v polovině dubna výhružný e-mail. Jeho autor v něm napsal, že pokud kvůli změnám parametrů nesloží maturitu, přijde do jejich úřadu a "minimálně polovinu úředníků včetně pana ředitele" zastřelí.

Kriminalisté věří, že autorem e-mailu je jedenadvacetiletý mladík z Orlickoústecka, kterého zadrželi ve čtvrtek. "Paradoxní na celé situaci je, že zadržený ani není v tomto školním roce maturantem," uvedl mluvčí. Policie u mladého muže našla počítač, ze kterého byl e-mail úředníkům Cermatu odeslán.

Podle trestního zákoníku se nebezpečného vyhrožování dopustí ten, kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu.

Státní maturity se letos konají potřetí, po celou dobu je provází kritika. Letošní zkoušky jsou na rozdíl od minulých let jen v jedné úrovni obtížnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků