Hlavní obsah

Havarovaný jeep spadl na koleje, posádka včas vyskočila

O velkém štěstí může hovořit mladá dvojice, která v noci na středu havarovala s vozem Jeep Cherokee na Benešovsku. Vůz vyjel ze silnice a zřítil se ze srázu na koleje. Devětadvacetiletý řidič a jeho spolujezdkyně stačili z převráceného vozu vylézt ještě předtím, než do vraku narazil přijíždějící nákladní vlak.

Havarovaný jeep spadl na koleje, posádka včas vyskočila

Řidič jeepu havaroval po dnešní půlnoci, když nezvládl jízdu na zasněžené silnici mezi obcemi Heřmaničky a Votice. "V pravotočivé zatáčce před železničním mostem dostal vlivem nepřiměřené rychlosti smyk, přejel do protisměru a poté jeho vozidlo sjelo z prudké stráně do kolejiště," popsala mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

Jeep zůstal převrácený na střeěe na kolejích. "Lehce zraněná osádka vozidlo opustila a krátce poté do jeepu narazil projíždějící vlak, který ho před sebou tlačil ještě 120 metrů," pokračovala Budská. Mluvčí Českých drah Pavel Tesař však tuto informací popřel: "Vlak stačil zastavit ještě před překážkou a ke srážce nedošlo."

Vlaky nejezdily 4 hodiny

Zranění muže a ženy ošetřili lékaři v benešovské nemocnici, řidiče si nechali na pozorování.

Vrak auta odstranili hasiči. "Doprava na železniční trati Praha - České Budějovice byla na čtyři hodiny omezena. Náhradní autobus jsme nasadili pouze u jednoho spěšného vlaku," dodal Tesař.

"Dechové zkoušky provedené u strojvedoucího vlaku a řidiče vozidla jízdu pod vlivem alkoholu vyloučily. Další okolnosti šetří policie," dodala Budská. Pokud se prokáže, že nedošlo u automobilu k technické závadě, hrozí řidiči trestní stíhání. Celková škoda byla podle Budské vyčíslena na 210 tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků