Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Dálnice D2 na Bratislavu je po nehodě kamiónu opět průjezdná

Dálnice D2 ve směru na Bratislavu, kterou od rána blokovala nehoda kamiónu, byla po 21:00 opět zprůjezdněna. Oznámilo to Ředitelství silnic a dálnic. Specializovaná firma odstranila podle mluvčí brněnské policie Andrey Strakové havarovaný vůz z dálnice kolem 20:00.

ilustrační foto Foto: HZS Moravskoslezského kraje
Dálnice D2 na Bratislavu je po nehodě kamiónu opět průjezdná

Hasiči odstraňovali celý den následky noční nehody kamiónu na dálnici D2, která od 13. kilometru znemožnila provoz ve směru na Bratislavu. V cisterně kamiónu bylo 25 tun uhelného prachu. Podle mluvčího hasičů Jaroslava Haida do příkopu vedle dálnice vyteklo asi 300 litrů nafty. Specializovaná firma ji bude odčerpávat patrně v pátek.

Firma tahač s cisternou odstranila pomocí pneumatických zvedacích vaků a jeřábů. "Důvodem byla snaha o to, aby cisterna nebyla poškozena a prach se neuvolnil," uvedl Haid. Podrobná kontrola cisterny nepotvrdila žádný únik uhelného prachu z nádrží.

Souprava tahače s cisternou sjela do příkopu na 13. kilometru dálnice z Brna do Bratislavy ve čtvrtek kolem 02:30. Hasiči chtěli nejprve 25 tun uhelného prachu z cisterny přečerpat jinam, to se jim ale nepodařilo. Cisternu proto bylo nutné vyprostit i s nákladem. Od doby nehody do zhruba 14:00 mohli řidiči jezdit jedním jízdním pruhem, později byla dálnice kvůli provozu těžké techniky zavřená celá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků