Hlavní obsah

Cyklistu zlákala hlubina Macochy ke skoku smrti

Policejní potápěči v pátek vylovili z Dolního jezírka propasti Macocha tělo dosud neznámého muže v cyklistickém oděvu. Do hlubiny přitom skočil už v úterý v podvečer poté, co na kole vyšlápl náročné serpentiny k Hornímu můstku. Na to, že něco není v pořádku, upozornil chatař policii a hasiče až následující den.

Cyklistu zlákala hlubina Macochy ke skoku smrti

„Bylo to poté, co kolo zůstalo poblíž můstku prakticky celý den a nikdo se k němu nehlásil. Nebylo to přitom kolo nejlevnější, jedná se o silniční speciál. Ve čtvrtek se rozběhlo pátrání. Případného sebevraha hledali hasiči i policie. Bylo to však marné,“ popsal policista David Chládek.

Mezitím se podařilo zajistit záznamy z bezpečnostní kamery turistické chaty na Horním můstku. K místu, které si čas od času vybírají k zoufalému skoku sebevrazi, skutečně přijel muž kolem 50 let, oblečený do cyklistického dresu s elastickými šortkami. U můstku se zdržel jen chvíli a pak z obrazovky zmizel.

Jezero má hloubku 50 metrů

Černou předtuchu potvrdili policejní potápěči přivolaní v pátek. Tělo nešťastníka se našlo u paty skalní stěny v Dolním jezírku. Jezírko, které sice vypadá jen jako neškodná louže, má totiž hloubku kolem padesáti metrů. Muže dosud nikdo nepostrádá a policie žádá případné svědky o pomoc při zjišťování jeho identity.

Policejní potápěči a kriminalisté při vyzvednutí a ohledání mrtvoly sebevraha v Macoše.

Foto: Miroslav Homola, Právo

Pátrání po oběti Macochy ztížil fakt, že sebevrazi po skoku obvykle dopadají na místo, kterému se říká „kámen sebevrahů“. Tentokrát se nešťastník odrazil natolik, že dopadl zcela jinam, a proto se nejprve ani nepředpokládalo, že jde skutečně o sebevraha.

"Řídíme se báňskými předpisy a podle nich musíme před zahájením turistického provozu vždy jeskyně prohlédnout, včetně dna Macochy. Pokud zde leží tělo sebevraha, obvykle to poznáme hned z místa, kam se normálně návštěvníci nedostanou. Tělo se sesune z kamene sebevrahů do sítě, která kvůli tomu u Dolního jezírka je. Tentokrát tomu tak nebylo,“ uvedl vedoucí provozu Punkevních jeskyní Hynek Pavelka.

Poznatky o mrtvém volejte policii na linku 158.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků