Hlavní obsah

Čtyři matky dětí organizovaně loupily

Ve dne matky vzorně se starající o malé děti, za tmy pak královny zločinu. Čtveřici žen ze Sokolovska ve věku od pětadvaceti do šestatřiceti let zatkli chebští kriminalisté a obvinili je z organizování loupeží na cizincích. Tři z nich soud poslal do vazby.

Čtyři matky dětí organizovaně loupily

Gang lupičů v sukních, po kterém šli kriminalisté více než rok, připravil zahraniční turisty o stovky tisíc korun. "Jsou trestné stíhané pro loupež," řekl v pondělí Právu chebský státní zástupce Viktor Böhm. Hrozí jim až osmileté vězení.

Pro ženy velice atraktivního vzhledu nebyl problém s cizinci navázat kontakt. Potom je stačilo doprovodit do některé z restaurací, kde pokračoval děj podle předem připraveného scénáře.

"Žena se snažila, aby útrata byla co největší a cizinec neměl v hotovosti na zaplacení. Potom jej doprovodila k bankomatu a nenápadně sledovala, jaký bezpečnostní pin oběť zadává. Následovala ještě malá zastávka v baru, kde v nestřeženém, okamžiku žena nasypala do drinku halucinogenní látku a nebo mu ji vpravila do úst při dlouhém polibku. Když už byl cizinec omámený, sebrala mu kreditní kartu, kterou i s pinem předala další člence gangu. Během pár minut měl muž účet prázdný a kreditku zpět v peněžence,"popsal praktiky ženské party policista obeznámený s případem.

Muži si toho pamatovali jen málo

Odhalení lupiček komplikovalo svědectví poškozených cizinců, kteří si buď na nic nepamatovali a nebo tvrdili, že se od nich žena nehnula na krok a tudíž nemohla s platební kartou manipulovat. "V řadě případů ale zjistili oloupení muži prázdná konta až doma a zpět nic neoznamovali," dodal zdroj.

Často se také stalo, že cizinec dostal větší dávku omamné drogy a dezorientován bloudil celou noc ve městě. "Někdy dokonce zkolaboval při jízdě v autě na cestě domů, kdy se mu udělalo nevolno," doplnil zdroj.

Podle osloveného psychologa šlo o velmi inteligentní ženy s tvrdým jádrem "Byly velmi rafinované a nepochybně zkušené ve svém oboru. Disponují také velmi dobrou intuicí, díky které si vyhmátly ty správné typy poddajných chlapů," reagoval na případ klatovský psycholog Karel Havlík.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků